Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mesekönyvek felnőttként/felnőt...

Mesekönyvek felnőttként/felnőtteknek?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és azt vettem észre, hogy mostanában rákattantam a mesékre. ( Gyerekem egyébként nincs) Ti hogy viszonyultok olyan felnőtthöz, aki meséket is olvas, és szereti is őket? Illetve van e kedvenc mesekönyvetek, amit felnőttként is élveztetek, és/ vagy esetleg gyerekkorotok után elővettetek olvasgatni? Én most Zalka Csenge Virág könyveihez hasonlókat keresnék, ami hagyományos, ugyanakkor modern is egyszerre.

2021. nov. 30. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én, jócskán középkorúan, még mindig szívesen újraolvasom Lázár Ervin meséit!


Egyik fő kedvencem a Hazudós egér. :)

2021. nov. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Grimm összes.
2021. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
12 éves koromban elkövettem azt a hibát, hogy kijelentettem: én már nagyfiú vagyok, nem kellenek a mesekönyvek! Rengeteget kidobtam, csak néhány klasszikust hagytam meg. Aztán a húszas éveim közepén elkezdtem újra vágyódni rájuk és rengeteg időt, pénzt és energiát fektettem bele, hogy antikváriumokból, vagy az újabb kiadásokat könyvesboltokból szép apránként újra megvásároljam. Még hirdetést is adtam fel, hogy hátha valakinek ott porosodik a padláson valamelyik fölös példány. Még így is akad bőven, amit sehol nem találok (néhánynak már a címére sem emlékszem, de ha meglátnám a borítóját, rögtön felismerném). Szóval imádom a gyerekkori kedvenceimet újra kézbe venni, ezek igazi kincsek a számomra. A kedvenceim a Kisvakond kalandjai; Jangu és Gurigu; A sün, akit meg lehetett símogatni; Gőgös Gúnár Gedeon; Tesz-vesz város; és még sok más. Nem csak a mesekönyveket, hanem az ismeretterjesztő gyerekkönyveket is nagyon szeretem (Képzeld, kórházban voltam; Te is Tudod?; Ablak-Zsiráf; stb.). ...és persze számtalan rajzfilmet, rajzfilm sorozatot. :)
2021. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néha, kikapcsolódásképpen: Huckleberry Finn kalandjai, Winnetou, Asterix képregények


49f

2021. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!