Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter 2-ben amikor a...

A Harry Potter 2-ben amikor a baziliszkusz foga beleállt Harrybe, miért nem pusztult el a benne lévő horcux?

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Mivel Harry sem halt meg.

A nyolcadik részben Voldemort azért pusztítja el a saját lélekdarabját mivel megöli Harryt is, csak ugye Harry birtokában vannak a halál ereklyéi, ezért választhatott, hogy visszatér-e.

2021. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Már rég volt ez nekem, de feltehetőleg a baziliszkusz mérge nem másodpercek alatt öli meg az embert, és jött közben a főnix is meggyógyítani Harryt meg hozni a kardot, HA jól emlékszem.
2021. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A főnix meggyógyította Harryt, nem halt meg.
2021. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Harry nem azért nem halt meg, mert nála voltak a halál ereklyéi, hiszen a feltámadás kövét épp az előtt ejtette le az erdőben, hogy Voldemorttal találkozott volna. Voldemort a Harryben lévő lélekdarabkáját pusztította el.
2021. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Azért mert egy hamisított kínai baziliszkusz volt. Egy márkás baziliszkusztól biztos elpusztult volna.
2021. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Úgy van horcruxoknál, hogy csak akkor pusztulnak el úgy, hogy a tartó megmarad, ha a halálos átkot a darabka "eredetije" küldi rá. Dumbi ezért akarta, hogy Harryvel találkozzanak, mert így pusztulhat el Voldi, miközben a fiú is megmarad. Bár már nagyon régen olvastam, de nekem ez jött le.
2021. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem azért mert az volt az elképzelés, hogy ugye Voldemortnak kell! elpusztítania a lélekdarabot.

Mert az egyik meghal a másik keze által!! vagy valami ilyesmi volt a prófécia.

Azt nem lehet tudni, hogyha Harry meghalt volna valahogy mi történt volna a benne levő lélekdarabbal, de nem ez volt kitalálva a történetben, így a főnix meggyógyította mielőtt meghalt volna.

2021. dec. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ez egyébként hatalmas értelmezése a sztorinak, mert nekem sokadszori olvasásra sem jött le, hogy Dumbledore ezért szánta Voldemortnak Harry-t. Én azt hittem, hogy csak a sztori lesz egyszerűbb és teljesebb így, de az értelmezésed teljesen validnak hangzik ahhoz, hogy átvegyem az értelmezésedet. Köszönöm szépen a kommentárt, ezért érdemes idejárni!
2022. febr. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!