Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen állapotúak a Bookline-r...

Milyen állapotúak a Bookline-ról rendelt könyvek? Nem az antikváriumosok.

Figyelt kérdés

Eddig a Libri oldalról szerettem volna rendelni, de ha Bookline-ról rendelek jelentős összeget spórolnék. Főként az érdekelne, hogy nem szakadtak, gyűröttek a megrendelt könyvek, olyanok mint a boltban, vagyis sérülésmentes állapotban érkezik meg?

Nem egy könyvről lenne szó, 5-6 darabról.

Esetleg, ha előrendelek, vagyis majd februárban fog kijönni, akkor az csak akkor fog megjönni?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 12. 02:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Csak 2-3 alkalommal rendeltem tőlük: egyszer sem voltak rögzítve a könyvek, az eredmény ennek megfelelő lett...


Könyvesbolti átvételre jók, kiszállításra nekem nem jött be.

2022. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azon is el kellene gondolkodni, hogy szinte mindig hibátlanul jönnek a könyveim messziről (US, UK), de Budapesten sokszor már a becsomagolás is gondot okoz – arra is volt példa, hogy újságpapírból csinált galacsinokat egy könyvesbolt és körbepakolta vele a könyveket: természetesen a lapszélekbe belenyomódtak a galacsinok, és az újságpapírról a festék is átkerült a lapokra – , a kiszállítást pedig a DHL mintha sokkal gondosabban végezné, mint a többiek.


A legnagyobb gondot abban látom, hogy kapható kifejezetten könyvek szállítására kitalált csomagolás, de ezen is spórolnak. Legalább felkínálnák, hogy „hé, plusz 200 Ft-ért rendes csomagolást is választhatsz!”, de ez Magyarország. (Az Amazon stb. csomagolásába ne menjünk bele.)

2022. jan. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem pont múlthéten jött tőlük a rendelésem. 7 könyvet rendeltem és pont passzosan voltak a csomagolásban. Úgy emlekszem nem fix kartondobozban voltak, hanem így rá vojt hajta a karton a könyvekre, de mivel sok volt benne így doboz alakú lett. Sérülésmentesen érkezett mindegyik.
2022. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Rit8 ***** válasza:
64%
Én folyamatosan szoktam onnan rendelni és teljes épségbe szoktak megérkezni a könyveim.
2022. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És mit értünk teljes épségen? (Mert bizony ez is egyénenként változik.)
2022. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Rit8 ***** válasza:

#5 azt hogy semi baja a könyvnek


#4 válaszóló vagyok

2022. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

„#5 azt hogy semi baja a könyvnek”


Velem (és a húgommal, barátnőimmel is) többször előfordult, hogy bemenve a könyvesboltba az eladó a keresett könyvhöz vezetett, a kezembe nyomta, és amikor szóltam, hogy borítón jókora szamárfül éktelenkedik, akkor egyből én lettem a problémás vevő, hiszen a könyvnek semmi baja.


Szerencsére az esetek többségében mindig akadt egy kolléga, aki nem volt rest, bement a raktárba, és kihozott 2-3 példányt (tényleg hibátlanokat), hogy válogassak. Értem, hogy első típusú eladó eladni akart (ez a céljuk), de úgy is hozzá lehet állni, ahogy a második cselekedett. Egyből más lett a hangulatom: ő már nem átverni akart, és mielőbb megszabadulni tőlem, hanem ő már a vevő érdekeit tartotta a legfontosabbnak.


Vagy amikor még támogattam a magyar boltokat külföldi rendelés esetén, és a magyar boltok a gyűrt (esetleg szakadt) könyvekre kapásból azt mondták, hogy nem rendelik újra, hiszen semmi bajuk, olvashatók, miközben a kiadótól (UK, US) általában egy hét alatt megjött a cserepéldány, és vagy öt levél, hogy mennyire sajnálják, hogy nem tökéletes állapotban kaptam a könyveket.


Olyasmiket már fel sem hozok, hogy a használt könyvek piacán a fényképek mellett a könyvek állapotát gyakran mennyire mellé lövik be.

2022. jan. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Rit8 ***** válasza:
#7 egyet értek veled
2022. jan. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


5/7-es válaszoló:

Azt hittem, leírtam, mire gondolok, de akkor. Nincsenek elszakadva az oldalai; a lapok nincsenek félbe hajtva/meggyűrve; nincsenek rajta szamárfül; a borítója nem karcos, behajlott, hiányos; nincs megtőrve a gerince. Nem használt könyvekről van szó. Szerintem az előbb felsorolt példákat senki se szereti nem csak én.

Igazából jobban nem tudom elmondani, de szerintem lehet érteni, mire gondolok. ^^"

2022. jan. 12. 17:24
 10/13 anonim ***** válasza:
A Bookline és a Libri speciel ugyanaz a cég szóval gondolom ha elégedett vagy a Librivel akkor a Bookline-nal is az leszek
2022. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!