Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Alien könyvek èrdekelnènek,mel...

Alien könyvek èrdekelnènek,melyikek a legjobbak?

Figyelt kérdés
Nèztem van jópár fajta,de melyikek azok amik tenyleg ès mondjuk a filmekhez kapcsolodik,folytatja,elozmenye ilyesmik erdekelnenek.

2022. jan. 31. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg csak három könyv volt.

Nyolcadik utas a halál

Bolygó neve halál

Végső megoldás a halál


A többi könyv a filmek után íródott.


Az, hogy melyek a "legjobbak" az tisztán ízlés kérdése. A három eredeti is elég markánsan különbözik egymástól, nem még a később készültek. Nekem személy szerint A nyolcadik utas a halál a kedvencem.

2022. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak Alien, akkor:


Acéltojás - Diane Carey

Nem kapcsolódik filmez. A 21. század közepén játszódik. Viszont van benne történelmi betekintő, meg 2 másik faj.


Árnyékhajsza - Tim Lebbon

2 film közőtt játazódik történetileg. (Hogy melyik 2, fejből most nem tudom)


A bánat tengere - James A. Moore

Itt Ripley egyik leszármazotja a főszereplő. Meg az Alien 4-re is utal. Meg az Árnyékhajszára.



+ van 2 Prometheus könyv, de azokat nem ismerem

2022. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Az "Appearances" rész alatt ott van minden amiben szerepelt vagy megemlítették. Ha neked szoros kapcsolat kell a filmekhez, akkor onnan válogasd ki a könyveket.


+ ott van Ripley lánya megy egy másik leszármazottja.

[link]

[link]


Ripley egyik felmenőjével is van sztori (Earth angel / Földre szállt angyal), de az csak képregény.

2022. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

AVP kapcsolati ábra, zölddel bekeretezve, amit szerintem olvass el (ha a filmeket láttad):


[link]


(Bocsi az angol címekért, de minden az ábrán levő címhez nincs fordítás, s így is zavarodok bele...)

2022. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!