Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 20+ évesek! Mit gondoltok a...

20+ évesek! Mit gondoltok a "tiniregény" sorozatokról?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm 27 éves és most kezdte el olvasni a Percy Jackson univerzum első darabját, a Villámtolvajt. Azon vitáztunk, hogy nem gáz-e közel 30 évesen "tizenéves gyerekek kalandjait" olvasni. Szerintem egyáltalán nem gáz, hiszen ez is hozzánktesz valamit, mint minden könyv, egyébként meg kit érdekel.


Aztán jött a vezérérv, hogy a tömegközin elővenni, és akkor megbámulják. Szerintem ez is baromság.


Nektek van hasonló élményetek vagy mit gondoltok? Volt már, hogy megtetszett valami alapvetően fiatalabbaknak szóló sorozat? Én személy szerint nagy 39 kulcs rajongó vagyok! :D



2022. febr. 20. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Percy Jackson világot 14 éves korom óta imádom. Azt olvas amit akar, nem kell, hogy mások véleményére alapozzon.
2022. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Én magasról lesz*rom, hogy ki mit olvas.

Én jóformán sose azt olvastam, amit a korcsoportom és a nemem. (15 éves lányként pl Lovecraft-ot)

2022. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Én is az utolsó véleményén vagyok. Amíg jó a könyv és érdekel a tartalma, akkor tőlem akár 10 éveseknek is íródhatott.

Egyébként én is teljesen másokat olvastam mint a korosztályom, mégsem szólt le soha senki. Mostanában szerintem már az is dicséretes ha valaki olvas a metrón és nem Facebookot vagy Instagram öt pörgeti, szóval az hogy milyen a konyvaz már szerintem senkit nem érdekel

2022. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy történet szórakoztató mivoltát, mondanivalóját nem kéne befolyásolja a főhős, vagy a többi szereplő életkora.


Egyébként meg, nem érdekel más emberek véleménye, pláne nem olyan szűk látókörű idiótáké akik nem olvasnak/csak egyfélét olvasnak és beszólnak random idegeneknek (pl nekem) hogy cikis amit olvas.

Ha tetszik egy könyv, elolvasom és kész.

2022. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok, mindenkinek adtam a zöld mancsot!
2022. febr. 20. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Õszintén szólva az ilyen ‘tiniregények’ többségét már tinikoromban is utáltam.

Viszont ha egy regény(sorozat) mégis tetszik, akkor nem érdekel, hány éveseknek van címezve. Vannak olyan ‘tiniregények’, amik nagyon mély tartalommal rendelkeznek, nagyon izgalmas történetük van stb., felnõttként is ugyanolyan élvezhetõek - míg vannak olyan felnõtteknek szánt regények, amik egy fabatkát sem érnek, nincs történetük, normális karaktereik, és összességében egy kétszámjegyû IQ-val rendelkezõ (akármilyen korú) valaki találhat csak bennük élvezetet.

És ezzel most nem azt mondom, hogy csak nagyon minõségi regényeket ‘szabad’ olvasni; nekem is volt már, hogy megtetszett egy könyv, amirõl pontosan tudtam, hogy minõségét tekintve egy pocsék ponyva, mégis annyira megérintett a sztorija, hogy végigolvastam, sõt még bõgtem is rajta. És akkor mi van? Elvisz a regény-rendõrség? :D

Ergo egyáltalán nem számít, milyen korosztálynak szántak egy könyvet, ha tetszik, olvasd. Anyukám és a nagynéném 40-50 évesen olvasták elõször a Harry Pottert (mindketten elég olvasott emberek amúgy), mégis rajongók lettek. Én gyerekkoromban olvastam elõször, de felnõttként is szeretem újraolvasni. Az Eragonnal is szemezek egy ideje, mert bár más mûfajú regényeket szoktam olvasni általában, de hiányzik már valami izgalmas sorozat. :D

Arra is emlékszem, hogy tinikoromban jópár tinikrõl szóló lélektani regényt olvastam, mire az egyik (jócskán felnõtt) pszichológus ismerõsöm elolvasott egyet-kettõt, és nagyon-nagyon tetszett neki, sõt utána ezeket a regényeket ajánlotta olvasásra olyan szülõknek, akik nem értették a kamaszgyerekeik problémáit.

Na, kicsit túlnyújtottam ezt a választ, de a lényeg, hogy szerintem elég unintelligens hozzáállás azért nem-elolvasni egy regényt, vagy elítélni valakit az olvasásért, mert ‘tinikrõl szól’.

2022. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szerettem a tinikönyveket,de mindenki azt olvas amit akar. Egyszer a buszon beszólt nekem egy bácsi,hogy milyen hülye vagyok azért mert Kosztolányit olvasok. :D Ne törődjön senki azzal mit gondolnak mások. Olvasson mindenki azt ami jól esik ennyi.
2022. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne gáz? Én is huszonéves voltam, amikor a Percy Jackson, Magisztérium meg Morrigan Crow könyvek kijöttek, akkor ne olvassam, mert túl idős vagyok hozzá? Badarság!

Én a Szentjohanna típusú tiniregényeket nem szeretem, meg azokat a magyar kortárs szépirodalmi műveket, amikben mindenki szenved, trágárkodnak, és benne van a magyar életérzés, de amúgy Budapesten játszódik. (Egyébként, ha valaki tud kortárs irodalmat más magyar városban játszódót, ne tartsa magában!)

2022. febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok🙋🏻‍♀️

Grecsó Krisztián: Vera. Még nem olvastam,de a fülszövegben Szeged van.

Péterfy- Novák Éva: Apád előtt ne vetkőzz--->Miskolc

2022. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz :) Fiatal tiniként szerettem pár tinikönyvet, de inkább felnőtteknek szóló, kicsit komolyabb regényeket olvastam. Most pedig 27 vagyok és szívesen olvasok "tini" regényeket. Pl A Villámtolvaj sorozatot én is el szeretném olvasni, de most pótlom az utolsó 3 Harry Potter könyvet is. Szerintem manapság kevesen olvasnak, így szerintem bármit is olvasol mindenképpen pozitív, plusz nem kell foglalkozni másokkal, nem is tudhatod biztosan, hogy mit gondolnak, plusz ne is érdekeljen, mert a lényeg az, hogy te jól érezd magad, és azt olvasd, ami szimpatikus.
2022. márc. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!