Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki az a Legyek Ura?

Ki az a Legyek Ura?

Figyelt kérdés
Elolvastam a könyvet viszont lehet rosszul értettem valamit. A Legyek Ura az állat, ami az ejtőernyővel érkezett le a hegyre? És ha jól olvastam az egy malac? És Simon hogy és miért lett egy sziklához kötözve?

2022. febr. 28. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kifejezést átvitt értelemben kell alkalmazni, t.i. a "legyek ura" az anarchia, amikor megszűnnek az etikai korlátok, nincsenek irányítók, nincsenek szabályok.
2022. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az "ejtőernyős", az egy repülős katona, aki lezuhant a szigeten és meghalt.
2022. febr. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Az ördög
2022. febr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%
"Belzebub – A név csak az Újszövetségben fordul elő Beelzelbul formában (Mt. 12:24-27). A szó héber eredetű, a pogány istenség Baál-Zebub (szó szerint: (a) Legy(ek) Ura) után, amely Ekron filiszteus városnak volt az istene (2Kir. 1:2,3,6,16). A pogány isten neve idővel a sátán egyik nevévé vált a zsidóságban, ezt támasztja alá az evangéliumi szöveg is."
2022. febr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

[link]


Nézd meg, egy könyvajánló és elemzés a benne megjelent motívumokról.

2022. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!