Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angolul vagy magyarul érdemes...

Viragkissvivien kérdése:

Angolul vagy magyarul érdemes klasszikusokat olvasni?

Figyelt kérdés
Szoktam könnyedebb hangvételű könyveket angolul olvasni, de félek, hogy a régebbi nyelvezet miatt nem érteném őket. B2-es szinten vagyok angolból, ha ez számít valamit. A könyvek amiket el szeretnék olvasni: Lord of the Flies, To Kill a Mockingbird, Oliver Twist, Animal Farm, The Great Gatsby, The Alchemist

2020. nov. 25. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ. Szerintem ennél jobb motiváció nincs angolban fejlődésben szóval ez nagyon a mellett szól. Viszont így szenvedősebb lesz azért az biztos. Szóval szerintem ez olyan döntés, hogy rövid távú élvezet vs hosszabb távú előnyök. Amilyen hangulatban épp vagy.
2020. nov. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Angolul. Szerintem minden történet az eredeti nyelvén a legszebb és leghitelesebb, hiszen az író közvetlen szavait olvasod.

20/L

2020. nov. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Amit felsoroltál, azok nem régi nyelvezetűek, nyugodtan olvasd.


Régi nyelvezet pl Walter Scott, Jane Austen. Azokkal még én is szenvedtem, pedig kenem az angolt.

2020. nov. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

"The Alchemist"


De ez eredetileg portugálul volt írva, nem? Elég hülye az angol címe. Ezen logika mentén ezt csak portugálul szabadna elolvasni.

2020. nov. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Az személyenként változó, nyilván angolul (ha nem módosítják) egy angol író könyve eredetibb, és pontosan az, nem úgy mint egy fordítás, ami helyenként eltér az eredeti szövegtől. Magyarul viszont egy magyarnak sokkal érthetőbb, mint angolul, főleg ha az nem egy ismeretlen, frissen hallott új szó, vagy fiktív név mozaikszava .
2020. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Azt hiszem a Legyek urát el is kezdem :)
2020. nov. 26. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!