Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell jó krimit írni?...

Hogyan kell jó krimit írni? Ami megfogja az embert, hogy nagyobbat üssön a vége. Milyen alappillérek kellenek egy krimi típusu könyvhöz.

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék írni ami megfogja az embert és nem engedi, egészen a mű végéig. De a végén pedig olyan csavar van, amire senki nem számítana, ne erre olcsó Star Warsos húzásra gondoljatok. Inkább egy Ellenség(2013) típusú csavarra gondoljatok vagy pl. egy Fehér Poklosra. Olyanra ami több kérdést vet fel, mint válaszol meg.

Tudjátok azt a tipikus érzést szeretném elültetni a végre mint ami van mondjuk az eredetben is.

Ez a tipikus, mi a fasz érzés.



2022. márc. 3. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

"Olyanra ami több kérdést vet fel, mint válaszol meg."


Nevezz maradinak, de én szeretem, ha van eleje, közepe meg vége és nincsenek lényeges elvarratlan szálak. Ill. azt, ha kiolvasva többet tudok a világról, mint előtte.

2022. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvass krimiket, jókat és rosszakat is. Illetve tanulmányozz valódi bűneseteket. Sokszor merítenek belőlük.


Amúgy nem mindig jó csavar az, amire senki nem számít. Sok krimiben pont az a jó, hogy az olvasó magától is kitalálhatja a végét, mert az egész következetes.

Nincs értelme csak azért valami nagy csavart beletenni, hogy meglepd az olvasót, mert azzal tönkre is teheted a történetet.

Pl. én pont ezért utálom a Daisy in chains c. krimit, mert az író belerakott egy olyan csavart, ami teljes hülyeség volt. De másnak meg lehet pont ez tetszik.

A krimik sem egyformák és mindenkit úgy sem fogsz vele kielégíteni, mert mindenki mást szeret. Mindenkinek más a jó krimi.


Anne Rice egyszer azt mondta, hogy írd meg a könyvet, amit szívesen olvasnál el.

Szóval a kérdéseidre a választ elsősorban neked kéne tudnod.

2022. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a klissés karaktereket nem szeretem.

Lőrincz L. Lászlóban például idegesít, hogy a jóképű főhős minden történetben felszed legalább egy csajt, csak mert miért ne?

2022. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 0/24 Krimi sztorikat hallgatok YouTube-on (Szabó Beatrix, G.V.Cooper... stb) igyekszem tanulni, úgy érzem van bennem lehetőség bár ez nagypofájúan hangzik, de hiszem azt, hogy egy kisebb rétegnek megfelelő krimit tudnék összehozni.


#3 Én sem, szeretem azt amikor a főszereplőben is van hiba, hogy tudjak vele azonosulni. Az én sztorimban tulajdonképpen nem is a detektív lenne a fő, hanem az áldozat, és a hölgy szemszögéből követné végig az olvasó a történetet. A szereplőm bemutatásánál már az elején ott lenne, hogy bohém és némileg alkoholistának is tekinthető.

2022. márc. 4. 11:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Sőt tulajdonképpen egy önkrimi ha van ilyen. Hogy maga a hős gongyoliti fel az ügyet. A címe az lenne hogy, Elnemitva, ez egyszerre utal a bűntettre másrészt pedig arra, hogy nem szólhat a rendőröknek.
2022. márc. 4. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen elolvasnám, ha majd készen leszel vele
2022. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Sok oldalas legyen, mert akk vastag lesz a könyv, és azzal nagyot lehet ütni.
2022. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!