Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan alakulhatnak ezek a...

Hogyan alakulhatnak ezek a történetszálak A tűz és jég dalában?

Figyelt kérdés

Van néhány kisebb történetszál, szereplő, amik/akik elég rejtélyesek. Szerintetek, ha valaha elkészül az utolsó két könyv, hová fognak ezek vezetni, mi lesz a szerepük (lesz-e egyáltalán)?

Mikre gondolok:

- Melisandre szerint Foltosképű (Patchface) veszélyes, és hát elég fura dolgokat szokott énekelgetni

- Val szerint Shireen Baratheon szürkehámja még kiújulhat

- Marwyn főmester szerint a mesterek a sárkányok és a mágia vesztét akarják, ennek érdekében gyilkolnának is

- Egy Arcnélküli Ember a fellegvár növendékének adja ki magát (Samwell találkozik vele)



2022. márc. 5. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Patchface: Szerintem ő egy fire-wight, mint Beric vagy Catelyn. A memóriavesztés és személyiség torzulás elvileg a velejárója.

Nos mivel Catelyn is úgy tért vissza a halálból, hogy Beric "megcsókolta", esetleg el tudom azt képzelni, hogy Patchface is így hozza vissza Jont.

Szokta látni őt koponyákkal és véres szájjal. A koponyák jelenthetik azt, hogy Patchface halott, egy wight és véres száj pedig a vér miatt szimbolizálhatja az életet, életet adó csókot.


Szürkehám: Minél hidegebb van, a szürkehám elvileg annál veszélyesebb. Szerintem egy újabb járvány tör ki a Falon, amikor Shireen betegsége újra aktiválódik (és délen is) és a fertőzötteket el fogják égetni. Szerintem Shireen is ezért hal meg, nem pedig emberáldozat lesz, mint a sorozatban.


Mesterek: Sokan nem bíznak bennük, de szerintem ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül tényleg az a céljuk, amit mondanak róluk. Tudják, hogy a mágia veszélyes lehet, de nem kell bízni egy karakterben, csak azért, mert állít valamit. Lásd, pl. Lysa, amikor azt mondta a Lannisterek megmérgezték a férjét. Marwyn a mágia megszállóttja és egyáltalán nem biztos, hogy békés céljai vannak.


Arcnélküli: Szerintem ő egy példányt keres a Dragons, wyrms, and wyverns: their unnatural history c. könyvből.

A másik lehetőség az, hogy azért van ott, hogy meggyilkolja Lord Hightowert, Varysék megbízásából. Ha minden jól meg, hamarosan a Lannistereket és Tyrelleket is eltávolítják a hatalomból, Tommennel fog bukni Margaery is.

Aegonék azt mondták, hogy vannak barátaik már a Reachen, akik valószínűleg a Redwyne-ház. Olvastam olyan teóriákat, hogy az árulásért Égikertet is meg fogják kapni, amihez az kell, hogy teljesen leradírozzák a Tyrelleket.

Willas, Margaery és a többi testvér is viszont ugye Leyton Hightower unokái, így a Hightowerek nem néznék jó szemmel a Tyrellek kiiktatását és az árulást, a hatalmi viszony átrendeződését. Ezért az arcnélküli valószínűleg azért is ott lehet, hogy elintézze Leytont (és fiát).

(Bár szerintem nem fog összejönni, mert a Hightowerek üveggyertyákat használnak, így kb. mindenről tudnak.)

2022. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Patchface: Szerintem ő egy fire-wight, mint Beric vagy Catelyn. A memóriavesztés és személyiség torzulás elvileg a velejárója."

Érdekes elmélet, én őt az eredetsztorija meg a szövegelése miatt sokkal inkább a Vízbefúlt istenhez kötöttem.


"Arcnélküli: Szerintem ő egy példányt keres a Dragons, wyrms, and wyverns: their unnatural history c. könyvből."

Vajon mi lehet olyan fontos információ abban a könyvben? Azt hiszem, többször több karakter is emlegette, hogy el van veszve ez a könyv, biztos fontos...

És ha már itt tartunk, mi lehet vajon a Jáde kompendium c. könyvben, amit Aemon mester szerint Jonnak érdemes tudnia?


"mert a Hightowerek üveggyertyákat használnak, így kb. mindenről tudnak." A Hightowerek üveggyertyákat használnak? :O Hol volt erre utalás?

2022. márc. 5. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Vízbefúlt és a többi isten között nincs sok különbség. Konkrétan szerintem egyik sem létezik, vagyis biztos nem istenként léteznek.

A fire-wight dolog azt gondolom egy mágia, amit egy személy(?) csinál valahol, valahonnan.

Azt, hogy a mindenféle mágiát hogyan értelmezik és kinek tulajdonítják már egy szubjektív emberi dolog. Sokszor Melisandre is próbál olyan dolgokat tulajdonítani a tűzistenének, amiről maga is tudja, hogy semmi köze hozzá, pl. a shadowbinding. Az, hogy egy ember mit képzel bele és mi történt valójában szerintem két nagyon különböző dolog.

Pl. a Vas-szigeteken, ahol a királyválasztás van, a vasemeberek hite szerint egy tengeri kígyó csontváza nyugszik, Nagga's hill. Viszont olvastam olyan teóriákat, ami szerint az Elsők eredetileg azért vágták ki a varsafákat, mert hajókat építettek belőlük. A varsafa soha nem korhad el. Egy szárazföldre húzott varsafa hajó így részben megmarad, a többi fa elrohad róla és olyan benyomást kelt, mintha valami csontváz lenne.

Most ezt csak azért írtam le, hogy a hitnek nem kell feltétlenül a valósággal megegyeznie.

Illetve azért is, mert a varsafák sok mindenre képesek, még nem igazán tudjuk, hogy hogyan működnek. A Vízbefúlt hite alapulhat elsüllyedt varsafa hajókon, amik a tenger fenekén vannak (és ugye azt tudjuk, hogy az erdő gyermekei a természetes haláluk után a varsafákba kerültek, így valami kollektív tudatot alkotva), tehát egy isten mögött is lehet egy természetes, nem ismert jelensége a világnak, hiszen ezek a tudatok még mindig a fákba lehetnek ragadva és nem tudnak onnan elmenni a gyökerek hiányában.


A sárkányos könyv olyan információkat tartalmaz, ami miatt Áldott Baelor parancsot adott az összes könyv megsemmisítésére.

Elvileg a sárkányok teremtéséről szól. A teóriák szerint a sárkányokat wyvernek és wyrmek vérmágiával történő keresztezésével hozták létre. De ezt azt hiszem konkrétan említik is, valahogy úgy, hogy a sárkányokat wyvernekből hozták létre. Ugye a wyvernek őshonos állatok Sothoryoson, a wyrmeket pedig akkor találják meg a valyriaiak, amiket elkezdik kiépíteni a bányarendszerüket. Szóval a sárkányokról és a vérmágiáról szól. A veszélyes mágiáról, amivel fegyvert lehet alkotni. A sárkány kb. az atombomba megfelelője a történetben.


A Jáde komenpium meg Azor Ahairól szól, pontosabban talán az összes alteregójáról is, mivel legendák kollekciója. Amiért szerintem ajánlja, az az, hogy Jon lássa mennyi értelmezése van a legendának és ne vegye egyetlen ember tanácsait szó szerint, ne legyen befolyásolható. Pl. nem minden verziója Azar Ahainak szúrt le valakit, illetve nem is minden értelmezésben volt a hős férfi.

Látta, hogy Melisandre leragadt egyetlen értelmezésnél és csak azt erőlteti (Azor Ahai verzió), annyira, hogy még "hamisítja" is a bizonyítékokat, pl. Stannis kardja, ami csak egy illúzió és nem az igaz Lightbringer.


Azt írtam szerintem. Egyrészt Marwyn üveggyertyákat tanulmányoz. Az, hogy a mestereknek vannak ilyenjei, ami gondolom nem egy olcsó dolog, engem arra enged következtetni, hogy a Hightowereknek is van, mivel ők fizetnek ott mindent.

A másik, hogy a legendák szerint a Hightowerből ellátni a Falig is, ami nyilván lehetetlen, kivéve ha van valakinek üveggyertyája, amivel tényleg el tudna látni a Falig, bár nem hagyományos értelemben.

2022. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes válaszokat, jó olyannak a véleményét olvasni, aki láthatóan behatóan ismeri a könyveket. Szerinted egyébként meg fog valaha jelenni a 6. kötet?

Illetve ha már teóriák, szerinted mi lehet tulajdonképpen Bloodraven célja? És Quaithe célja? Mit szólsz ahhoz az elmélethez, hogy Quaithe = Shiera Seestar?

2022. márc. 5. 16:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én bízok benne, hogy egy napon megjelenik majd. Sajna erre már nem lehet jósolni sem, annyira bizonytalan.


Szerintem Bloodraven nem rossz ember, habár a módszerei megkérdőjelezhetőek. Tipikus olyan karakter, aki a békéért ölni is képes volt. Mmm...szerintem sok becstelennek titulált cselekedete mögött jó szándék húzódott meg. Ugye warg volt, bárki után tudott kémkedni. Pontosan tudta, hogy ki akar majd komoly problémát okozni. Ezt gondolom róla emberként.

Na most a könyvek idejére belenőtt a varsafa. Szóval nem tudom, hogy valójában mennyire lehet önmaga? Hatnak rá vajon a gyermekek és bizonyos döntéseiről tudja, hogy a sajátjai vagy valaki más gondolta ezeket ki?

Martin egy másik írásában van egy hasonló lény, mint a varsafa-hálózat, ami magába olvaszt más tudatokat és amikor sikerül telepatikus képességgű embert is megszereznie, onnantól képes lesz a telepátiára, megjelenik más fejében. Legalábbis így értelmeztem.

Tehát vajon Bloodraven tényleg önmaga vagy csak kihasználják a képességét?

Nagyon keveset tudni arról, hogy mi történt valójában pl. a hosszú éjszaka folyamán.

Ha magának Bloodravennek vannak céljai, akkor ahhoz eléggé keveset tud Branről. Pl. Bloodraven szerint nem lehet a múlttal kommunikálni, csak nézői lehetnek az eseményeknek, de Bran képes volt kommunikálni Neddel. Szóval szerintem esélyes, hogy Bloodraven is használva van a gyermekek által és nem tud mindent.


Quaithe hát szintén érdekes. Tudom sokan szeretik azt teorizálni, hogy biztos valami ismert karakter, mert maszkot hord. De shadowbinder, mint Melisandre és elvileg a shadowbinderek úgy védik magukat más ilyen árnyvarázslóktól, hogy elfedik a valódi arcukat. Melisandre is ezért használhat elsősorban illúziót. Ha ismered valaki arcát, akkor könnyen meg tudod ölni varázslattal. Ha esetleg nem is Shiera, de lehet leszármazottja. Ha lenne valami rokonsági kapcsolata, az megmagyarázza, hogy esetleg miért próbálja Danyt terelgetni.

Ugyanakkor valamiféle igazságról beszél. Szerintem Quaithe személyétől izgalmasabb, hogy vajon Dany mit nem tud magáról, amiért Asshaiba kéne utaznia?

Igazából nekem ezekről csak őrült teóriám vannak, ami így Quaithet is Danyhez kötné.

A másik, hogy Quaithe is hazudhat és csak a varázstudományra kíváncsi, amivel sárkányt (és sárkánylovast) lehet csinálni. Ha elcsalja Asshaiba, akkor az ottani varázslók szabadon tanulmányozhatnák őt és sárkányait.

2022. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!