Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók! Ti hogy motiváljátok...

Írók! Ti hogy motiváljátok magatokat, ha írói blokk alakul ki nálatok?

Figyelt kérdés

2022. márc. 21. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Állíts fel szabályszerűséget, ami késztet az írásra akkor is ha nem akarod.


Ilyen például hogy Stephen King minden nap 6 oldalt ír.


Tök mindegy, hogy milyen az a 6 oldal, mert piszkozat, később javítod, bele piszkálsz, az a lényeg hogy írd.

2022. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 mondja. Dolgozni kell, ennyi. :)
2022. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, tudom, nem hangzik valódi tanácsnak, de ülj le és írj. Akkor is, ha vacak. Inkább legyen egy vacak írásod, amit később szerkeszthetsz és újraírhatsz, minthogy ne legyen semmid.

Nekem valamint a zenehallgatás és hangulattábla készítése szokott segíteni, valamint az is hasznos lehet, ha környezetet váltasz, például kimész a szabadba írni.

2022. márc. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, erről a környezetváltós dologról hallottam én is hogy működik, a nagy írók sokszor mennek kávéházba laptoppal. Ott el tudnak egyedül vonulni a külvilág és a mindennapos környezetük elől, sőt, olyat is hallottam hogy hallgatják a környezetüket, és ihletet kapnak karakterekhez, történetekhez az alapján amiket hall.


Nem tudom ki, talán Stephen King az, aki külön tart erre egy házat magának ahova el tud menni írni :D


Motiváció ügyében (nem csak íráshoz, BÁRMI máshoz is) hasznos tanács lehet az 1 perces szabály.

Ez arról szól, hogy gondold át, hogy ahhoz, amit szeretnél csinálni (de talán lusta vagy hozzá, vagy alig van kedved elkezdeni) gondold át, hogy mik azok a dolgok, amiket abban az 1 percben tudsz csinálni, amikor elkezded.

Például tegyük fel, futni akarsz. De olyan nehéz elindulni... Meg aztán kedved meg erőd se nagyon van, pedig tudod hogy kéne. Na ilyenkor csak arra az 1 percre koncentrálj, ami az egész megkezdésének az első perce. Tehát hogy felveszed a cipőd és átöltözöl. Ennyire koncentrálj: csak vedd fel a cipőd, és öltözz át, ez legyen az egyetlen célod. És ha ezt megtetted, a többi jön majd könnyebben magától mert már neki kezdtél => Ezzel lehet az elkezdés nehézségét kijátszani.


Főzni akarsz, de túl sokáig tart és nincs kedved belekezdeni? Nézzük az egész 1 percét, arra koncentrálj: menj ki a konyhába, és szedd elő az alapanyagokat. Csak ez az egyetlen dolog ami számít és fontos, hogy ki legyenek szedve az alapanyagok. Aztán a főzés már sokkal könnyebben megindul utána.


Írni akarsz? Nézzük meg mi az az 1 perces mozzanat, ami oda vinne téged hogy írj. Nem is tudom, talán a fenti példa alapján, legyen az a terved, hogy beülsz egy kávézóba egy laptoppal. Csak ennyire koncentrálj - kávézó + laptop. Ez a fő cél. Aztán meg ha már ott vagy, sokkal könnyebben mennek a dolgok maguktól.

2022. márc. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Határidőket, kvótákat szabni magadnak valóban tud segíteni, csak az a fontos, hogy teljesíthetőek legyenek és ragaszkodj hozzájuk.

Még azt tudom javasolni, hogy válaszd külön egymástól az írást és javítást. Sokszor azért vagyunk elakadva, mert bármi, amit leírunk rossznak tűnik. Semmi értelme egy mondaton rágódni órákon keresztül. Írd le, ami jön, nem baj ha klisés, nyelvtanilag hibás, vagy logikai bukfencek vannak benne. Az üres lappal nem lehet dolgozni... Ha már leírtál pár oldalt, vagy egy egész fejezetet, akkor jöhet a javítgatása.

2022. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!