Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Jókai Mórról?

Mi a véleményetek Jókai Mórról?

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Művei nem voltak a kedvenceim, engem untattak. Szerintem túl van értékelve.
2022. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Majdnem megutáltatta velem az olvasást, amikor feladták kötelezőnek.
2022. márc. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 10 regényt olvastam tőle, a legtöbb tetszett. Kedvencem tőle A lélekidomár, de az Egy magyar nábobot is nagyon szeretem.
2022. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Örülök, hogy többet semmit se kell olvassak tőle, mert már elvégeztem az iskolát.
2022. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

A két 75%-osnak felhívnám a figyelmét, hogy véleményről van szó, ill. a nem hasznos nem szinonimája a nem egyezik a véleményemmelnek.


On: Nem szeretem én se, a nyelvezetét nem tartom élvezhetőnek.

2022. márc. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Szeretem Jókait, a kedvencem a Névtelen vár. Bár az is igaz, hogy tizenévesként én is nagyon untam, de a 20-as éveimben rengeteget olvastam tőle. Korainak tartom általános iskolában kötelezőnek feladni, mert egyszerűen kevés kivételtől eltekintve szinte élvezhetetlen a 13-14 éves korosztálynak.
2022. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
36%
Azért vicces hogy a többség max a kőszívű ember fiait olvasta tőle 10 évesen erre lefikázzák, mikor baromi jól ír. CSak nem 10 évesen kell olvasni hanem inkább 20 felett.
2022. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Igen, de az ízlés olyan mint az eddmegleves. Mindig más. Nem tudnád megítélni, húsz év múlva hogyan változik a világnézeted. Nyilván a kérdező az aktuálisra kíváncsi.

Neked tetszik, másoknak nem. Olyan mintha azon vitatkoznánk, melyik a finomabb, a paprikáskrumpli, vagy a töltöttkáposzta. Ha leírod, hogy baromi jól ír, és másokat szapulsz, fűzz hozzá egy szerintemet. Azt meg honnan tudod, ki hány éves?

2022. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

7


13 évesen olvastam.

Valamikor gimiben is olvashattam volna, de inkább mást választottam háziolvasmánynak, mert hogy én azon 2-szer nem szenvedem át magam, az biztos.


Amúgy én egy kivételével (Franz Kafka: Az átváltozás) mindent utáltam amit valaha el kellet olvasni magyarórára. Függetlenül, hogy az épp a Csipike volt 4.-ben vagy valamelyik 200 éve halott író műve 12.-ben.

Én amúgy a Szent Johanna gimit is utáltam tiniként. Pedig az korcsoport ajálnás szerint olvastam 14 évesen. (Minden lány azt olvasta az osztályban). Kb 40 oldalig bírtak, de éreztem, hogy halnak el az agysejtjeim. 15 évesen viszont Lovecraft-ot olvastam, s azt szerettem...


Nem az olvasás idejével van a baj, hanem a könyvek tartalmával.

2022. márc. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Számomra unalmas.
2022. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!