Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók! Ti tisztában vagytok a...

Írók! Ti tisztában vagytok a cselekmény főbb részleteivel a munka megkezdése előtt, vagy írás közben alakul a történet egésze?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 3. 07:52
 1/4 anonim válasza:
100%
Én nem vagyok hivatásos író, csak Wattpadon tevékenykedem, de én például előre felírom vázlatpontokban a cselekményt.
2022. ápr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Wattpaden tevékenykedtek, de a főbb cselekménnyel mindig tisztában vagyok már írás előtt. Van, amikor random ugranak be jö ötletek, azt vázlatszerűen leírom, de olyan is volt, hogy az adott fejezet írása közben magamtól hozzáírtam plussz részleteket, vagy kitööltem egy égesz fejezetet, mert nem tetszett a vázllata, és inkább újra gondoltam.
2022. ápr. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szintén hobbiíróként válaszolok (bár én az AO3-on tevékenykedem inkább):

Mindig van egy vázlatom, ami kapaszkodó. Nem mindig teljes a vázlat, de ad egy keretet, amire fel tudom építeni a történetet. Menet közben is gyakran változtatok, ami szinte néha olyan, mintha önmagát írná a sztori. Kerül bele olyan szereplő, akit ugyan kedvelek, de eredetileg nem volt bele tervezve.

Tehát nekem: is-is. Általában meg van az egész cselekmény - legalább vázlat szinten -, de gyakran menet közben is alakul, változik, ha eszembe jut valami, ami jobb, vagy frappánsabb.

2022. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van vázlatom, de volt rá példa, hogy változtattam a cselekményen menet közben. Bár sosem drasztikusat, mert az ötletelésbe fektetek jobban időt.

Viszont bétázásnál rendszeresen látom, hogy aki vázlat nélkül fut neki, ott szoktak lenni a legkényesebb dramaturgiai hibák, amiket aztán nagy átírás nélkül kb képtelenség javítani. Az, hogy írsz vázlatot, ezt segíthet kiküszöbölni. Ahhoz nagyon jó dramaturgiai érzék kell, hogy a semmiből előhúzott történet íve jó legyen.

2022. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!