Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók, hogy alkotjátok meg a...

Írók, hogy alkotjátok meg a cselekményt?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 12:07
A kérdező szavazást indított:
Lépésről lépésre random
Először a végét találom ki, és onnan építem fel
Kifejtem lent
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megtervezem az elejétől a végéig. Utána elkezdek írni.
2022. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdetben lépésről lépésre haladtam, de ezzel a megoldással sokszor estem abba a problémába, hogy a befejezés nem lett az igazi. A végső nagy konfliktus, és annak a megoldása jelentős pont a történet szerkezetében, így mostanában inkább arra koncentrálok, hogy ezt is körvonalazom az ötletelés szakaszában.

Ezt követően a dramaturgiai íven szépen elhelyezem a cselekménypontokat, hogy a feszültségvezetés a megfelelő legyen, majd hozzálátok a sztori megírásának.

Persze az is fontos, hogy az előzetes vázlataimra nem tekintek kőbe vésett törvényként. Minden kezdeti terv csak mankó.

2022. febr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megalkotom a settinget és a kiindulópontot. Aztán a végpontot. Utána jönnek a főbb cselekménypontok a kettő közt.

Utána lehet írni. Ha a váz jó, gyakorlatilag megírja magát.

2022. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Leülök, és elkezdek írni. Sokszor összevissza lesz, sokszor zagyva lesz, de amikor ihletetten írok, akkor jó. A vázlatozást próbáltam, nekem eddig nem sikerült
2022. febr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

habár nem vagyok író! :D max magamnak...

én szerintem fontos hogy elsőnek egy koncepciót találj ki és láthatod fent is hogy a 0-ról nem mindig jó mert később ütközni fog vagy pedig nem lesz átütő! ha van egy jó koncept akkor az elé le lehet ülni és kitalálni a kritikus pontokat a kezdetet és a véget is! nem muszáj lineáris sorrendben sőt jobb is ha nem lineáris a sorrend ezért is kell a koncept hogy aköré építsd

csak a másik hiba amikor nincs sztori csak koncept!!!

láthatod nagyon sok ilyen dolog van pl anime zenék filmek sorozatok amik már több évadósak sőt játékok is!

2022. márc. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
van egy fő szál amihez tartom magam, de a többit menet közben találom ki
2022. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fejben össze rakom nagyjából a legfontosabb jeleneteket és szálakat(ez a szórakoztató rész)leírom őket, aztán próbálom kitölteni az ezek között levő tért és időt hogy a jelenetek össze kötődjenek ( ez a nehéz rész amiért vért szoktam izzadni)
2022. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!