Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 1984-hez hasonló könyvek?

1984-hez hasonló könyvek?

Figyelt kérdés

Ha kedvenc könyvet kéne mondanom, ez lenne az, habár nem olvasok túl sokat. Ezért is írom ki ezt a kérdést, hogy ezen változtassak.

Tetszik benne az alapkoncepció, a negatív hangulata az egésznek, hogy nyomasztóan hát az olvasóra, az egész utópia elképzelés. Ha belegondolunk, manapság is ugyanez történik, mint a könyvben, csak nem ölt akkora méreteket. Irányítanak minket, különféle médiákon keresztül befolyásolnak (pl influencerek, a neve is árulkodó), telefonon keresztül megfigyelnek (pl cookie-k). És ezt a sémát a történelem bármely szakaszára rá lehet húzni, mindenhol megtalálhatóak ezek a párhuzamok, hogy hogyan manipulálták és kontrollálták az embereket, mindenhol helyt áll. Tetszett egyébként Orwell másik híres regénye is, az állatfarm, viszont ott képtelen voltam elvonatkoztatni az embereket szimbolizáló karakterek állati mivoltjától, és olvasás közben végig azt éreztem, hogy ez állatkínzás (ami alapvetően nagyon érzékenyen érint). Így soha többet nem fogom elolvasni, így is nehezemre esett befejezni.

Hasonló érzést keltő regényt szeretnék elsősorban, lehetőség szerint kevés sci-fi és fantasy elemmel, inkább legyen realisztikus.



2022. ápr. 14. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A Szép új világ is egy érdekes disztópia. Vagy utópia? Talán a kettő ugyanaz.
2022. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ray Bradbury: Farenheit 451+ én is ajánlom a Szép új világot.
2022. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Az író másik könyve: Állatfarm. Esetleg a "A legyek ura". Illetve olvastam még régebben egy utópisztikus-romantikus trilógiát: Lauren Oliver-Delírium
2022. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Leírtam a válaszomban, hogy az állatfarmot már olvastam. A legyek ura olvasás alatt áll, jelenleg szüneteltetem mert perpill ráuntam, később fogom folytatni.
2022. ápr. 20. 19:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hááát... annyira nem mozgok otthon a disztópiák világában (még úgy sem, hogy a science fictionök közül az egyetlen alműfaj, amit kedvelek is valamennyire), de egy könyv eszembe jutott azért. Nagyon-nagyon nagy vonalakban lehetne párhuzamot vonni az 1987-tel (negatív jövőkép, a kormány mindent megfigyelése alatt tart, meg a manipuláció), és az pedig a Battle Royale, de nagyon-nagyon más hangvételű könyv, talán inkább ifjúsági témában. Szerintem egy próbát mindenképpen megér, nagyon erős társadalomkritika és durva jövőkép, ha tetszik az ilyesmi, lehet ez is fog. Realisztikusnak pont nem realisztikus, ezért ütne el egy kicsit a stílusodtól, de én kedvelem, egy próbát mindenképpen megér.
2022. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Orwellnek volt kitől koppintania:

[link]


A "Mi" című regénye elolvasása után tudni fogod, hogy a "Múló álom"-ban miért épül üvegből a fal:

[link]

2023. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!