Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen lmbtq-ról szóló könyvet...

Milyen lmbtq-ról szóló könyvet ismertek?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm nagyon szeret olvasni, azonban katolikus és nem igazán elfogadó ezzel szemben és a baráti körünkben elég sokan vannak akik az lmbtq-nak tagja. Tudtok ajánlani valami olyan romantikus vagy igazából bármilyen könyvet, amivel kicsit jobban megérthetné az lmbtq-t?

2022. ápr. 25. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Konkrétan ami az lmbtq-ról szól olyat nem tudok. De elég sok regényben vannak meleg, leszbikus szereplők. Ezt valamiért külön kiemelik minden könyves oldalon (moly, goodreads), ezért ha ez alapján rákeresel, akkor biztosan dob ki érdekes találatokat.


Amúgy esetleg Nádasdy Ádám könyvei, pl. A szakállas Neptun.

[link]

2022. ápr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%
Ha nem fogadná el az LMBTQ-t, akkor nem barátkozna veletek. Ha tényleg a barátnőd, akkor te is fogadd el őt ilyennek, és ne akard megtéríteni!
2022. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Kettes: "azonban katolikus és nem igazán elfogadó ezzel szemben" - magyarul ugyan jelenleg a baráti körükbe tartozik, és nem teljesen elzárkózott ugyan, de nem érti feltehetőleg az egészet, feltehetőleg a neveltetéséből fakadóan. Senki nem akar senkit "megtéríteni", mindössze a Kérdező szeretne próbálkozni azzal, hogy valahogy megismertesse vele a világnak ezt az oldalát is, és ne legyen számára idegen és elképzelhetetlen. Azért egy könyvajánlást ne nevezzünk már térítésnek.


Kérdező: Nem olvastam ilyet, viszont a Gentleman Jack sorozat. Nem is a sorozatot ajánlom, hanem amin alapszik, Anne Lister naplóját, aki egy létező személyiség volt, és naplót vezetett az életéről. A sorozat is elég hű maradt tudtommal a naplóhoz. Anne Choma fordította (vagy legalábbis ő adta hozzá a nevét), molyon olvasgass róla esetleg, illetve olvasd el esetleg előbb te, mert elvileg elég száraz Anne Choma narrációjának is köszönhetően feltehetőleg, de gondolom én az eredeti napló valamiért nem nyilvános. Nem tudom, hogy tetszene-e neki. Én egyszer mintha azt olvastam volna, hogy amúgy voltak belső vívódásai a keresztényi hitével és a leszbikusságával, de nem tudom, hogy csak keverem-e valamivel, sajnos régen volt már, amikor utánaolvastam.Egyébként ezen az oldalon lehet találsz más könyveket is a témában: [link]

2022. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
#3: Ha ő se téríti a vallására, vagy mutat intoleranciát, akkor miért nem hagyjátok?
2022. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Itt nem a "megértésről" van szó. Nem az van, hogy nem "érti" a melegeket. Az van, hogy a vallás szerint ez halálos bűn. Nem fogod te azzal megtéríteni, hogy adsz neki egy könyvet, amiben melegek vannak. Gondolom ő se akar megtéríteni titeket és nem ad nektek katekizmust ajándékba.
2022. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

4,5: A kérdező nem tárta elénk a teljes háttérsztorit, csak többet gondolnak egyesek/gondoltok bele az egészbe, mint ami ténylegesen mögötte lehet. Egyrészt nem kellene beleszólni abba, hogy a kérdező a baráti körét hogyan navigálja, csak könyvajánlót kért, nem kapcsolati terápiát és ötleteket arra nézve, hogy mit kellene tennie vagy nem tennie a saját baráti körével. Másrészt a kérdező rövid leírásából az jön csak le, hogy van egy közös baráti körük, akik sokan LMBTQ-tagok, de a vallásos lány viszont nem érti meg őket. A kérdező arra gondolt, hogy talán egy könyvajánlással jobban tudná elképzelni az egészet. Azt, hogy a meg nem értése miben nyilvánul meg, az nem derült ki, de ha egyszer velük lóg, akkor azért nem elzárkózott ezelől

a társaság elől. Hogy kinek milyen spektrumon mozog a vallásossága, az egy egyedi dolog, vannak homofób papok akik tartják a halálos bűnösséget ebben a tekintetben, és vannak olyanok, akik az elfogadást hirdetik, szóval nézőpont szerint a lány bárhol lehet, de feltehetőleg nem a halálos bűn oldalán állhat, ha egyszer eljár ebbe a társaságba, de talán feszeng, és talán csak ezt akarná oldani egy ártatlan könyvajánlással, amit aztán vagy elolvas, vagy nem, a kérdező csak segítene szeretne neki valamilyen módon, hogy esetleg jobban érezze magát. Szó sem esett semmilyen térítgetésről, intoleranciáról bármelyik oldal részéről, csak rögtön mindenki beleéli magát valamibe. De mindez továbbra is teljesen mindegy, miután egy egyszerű könyvajánlást kért a mindannyiunk számára idegen kérdező, amit rajtam (hármas válaszolón) kívül egyedül az egyes tett meg eddig, az összes többi komment csak szeretne itt ezalatt egy jót veszekedni vagy megmondani a kérdezőnek a magáét.

2022. ápr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
#6: Jó, de mért nem az LMBTQ-tagok próbálják megérteni, hogy ő vallásos, és ezt a homoszexualitás-dolgot nem tudja/akarja "megérteni"?
2022. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
2022. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
25%
A cikket nem olvasom el (sajnálom, így is sok időt töltöttem egy könyvajánlással). Hetes, megint ugyanaz a szituáció áll fenn, amit leírtam a hosszú kommentemben fentebb. A kérdező nem írta, hogy intoleráns lenne BÁRMELYIK FÉL. Sem a vallásos lány részéről, sem az LMBTQ részéről. Mindkettő látszólag elfogadja a másikat, hiszen együtt lógnak valamilyen szinten. A kérdező egyedüli "magánakciója" a kérdés alapján, hogy ajánl valami regényt neki, ami továbbra is opcionális lesz csak számára, maga a kérdező szexualitása sem derült ki a kérdésből, szóval akár az is lehet, hogy ő hetero, csak ő lazán viselkedik a baráti körben, míg a lányon lehet látszódik a feszengés, zavartság, ami mellett nem mer kérdezni dolgokról, emiatt pedig úgy elengedni sem tudja magát, mint mindenki más, úgyhogy megint beleesünk a "túl sokat gondolunk a dolog mögé"-szindrómába. Szó sem esett arról, hogy az LMBTQ baráti kör nem értené ezt meg, ezt már megint csak az egyéni képzelőerő rakja hozzá. Senki nem akar semmit ráerőltetni a másikra, senki nem akar semmilyen térítőmunkálatot végezni a másikkal, és arról végképp szó sem esett, hogy az LMBTQ-barátokat zavarná a lány vallása. De egyébként is, ez a kettejük kapcsolata és a társasággal való kapcsolatuk, amihez semmi közünk, és biztos vagyok benne, hogy tudják navigálni a saját preferenciáik szerint. Komolyan emberek, egy könyvajánlást kért csak a témában a kérdező, nem azt kérdezte, hogy hogyan erőltessen bárki bármilyen ideológiát, nézőpontot a másikra, és kiközösítésről sem volt szó.
2022. ápr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tényleg semmilyen féle térítésről nincsen itt szó. Egyébként ez az egész nem mások elfogadásáról szól? Mármint ész érvekkel lehet beszélgetni, meg lehet osztani egymással a gondolatainkat, azonban szerintem megpróbálni valakinek elmondani a gondolatainkat egy témával kapcsolatban szerintem nem bűn. Csupán amiatt jutott eszembe, mert nagyon szeret romantikus regényeket olvasni és talán így egy kicsit több belátást nyerhet azzal kapcsolatban, hogy mi is ez az egész pontosan. Nem az a célom, hogy kitérítsem a hitéből csak kicsit megismertetni a másik oldallal is, ami után ő maga is el tudja dönteni, hogy hogyan fog viszonyulni a témahoz.
2022. ápr. 26. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!