Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » J. D Barker “A ​negyedik...

J. D Barker “A ​negyedik majom” trilógiája milyen színvonalat képvisel? Érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
Mennyire klisés és a fogyasztói társadalom ízléséhez igazított?

2022. máj. 9. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nekem az első rész még tetszett, de mindegyik részbe az író belerakott valami nagy fordulatot, ami már kicsit erőltetett lett az én ízlésemnek. Plusz az egész végkifejlet olyan hiányérzetet kelt bennem.

Olyan szempontból klisés, hogy semmi újat nem tartalmaz. A nyomozás, "ki a gyilkos?" elemek szerintem megvannak máshol is, ha olvastál már életedben krimit.

A másik, hogy az író folyamatosan ismétli magát, nem csak ebben a trilógiában, hanem más könyveiben is. Szóval ha tudod, hogy milyen klisés fordulatokkal operál már, akkor látod előre, hogy mi lesz megint a csavar.

Persze először újnak hathat, de aztán másodszor már jön a "már megint?" érzés és aztán a többinél már csak az "oh/uh".


Mindenesetre megéri elolvasni, mert nem a legborzalmasabb a világon.

2022. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem egyik kedvenc trilógiám. Az előző válaszolóval ellentétben nem mondanám klisésnek. Nem mindennapi sztorija van és a fordulatok is jók. Mindenképp megéri elolvasni!
2022. jún. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egy kiváló krimi, a vége ugyan befejezetlen volt, de hatalmas fordulatok voltak benne. Nem lehet elõre ki találni a végét, épp, ezért izgalmas.
2022. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer el lehet olvasni. Bár engem végig zavart a bugyuta nyelvezete. Annyira nem volt egyedi, ha olvasott már valaki krimit
2022. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!