Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki átolvasná a novellámat?

Valaki átolvasná a novellámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az egyik novellámat szeretném bétáztatni. Stilisztikai hibák és tartalmi hibák is érdekelnének. Mennyire érthető a történet?


[link]



2022. máj. 15. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem kissé zavart, hogy a narrátor vezetékneveket használt, közben a megszólítások és a párbeszéd keresztnevekkel ment.


Illetve, ha jól értem, a főszereplő megölte a saját fiát, ami valamiféle tudathasadásos állapottal járt. Ilyen mentális egészségügyi állapotban hogyhogy a börtönben van és nem a zárt osztályon?

2022. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fentiek mellett nekem az sem reális, hogy a nő kiküldi a férjét, hogy kettesben maradhasson egy elmebeteg gyilkossal. Illetve Flóra jelenlegi férjének fogalma sincs a történtekről? Nekem furcsa, hogy egy ekkora horderejű dolgot eltitkol valaki az új párja elől.

A szabadulás rész is kurta-furcsa, szerintem ilyenkor behívja a rabot az irodába a börtönigazgató, vagy ilyesmi, nem csak odaveti neki a cellában egy őr, hogy elhúzhat.

Illetve a történet egyértelműen valamikor napjainkban játszódik, a közelmúltban viszont nem nagyon tudok olyan háborúról, ahol előfordult volna, hogy magyar katona több száz ellenséges katonát lő le.

Ezeket leszámítva nem rossz történet, tetszik a végén a csavar.

2022. máj. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez amolyan durrbele történet, se füle se farka. Fogalmazásmód a "nagyokat" idézi, az tetszik. De hogy "és lépett egyet a gyalogjával". Ezt egy olyan aki nem tudja mi az (sakkbábu), nem fogja érteni... Meg az eleje, nincs ingyen semmi, meg pálinka, kocsmárosnő. Teljesen általános - igazából értelmetlen számomra - szövegelés, mintha beülnék minden előzmény nélkül Mari és Erzsi néni közé, és hallgatnám őket, nekem tölteléknek tűnik, nem fog meg.


Meg a Harry Potter a fiatalok sztorija inkább. Honnan tudná egy Béres Tamás és egy Kovács Béla hogy mi az az Azkaban? Az olvasó - megint csak, ha nem ismeri az előzményt - honnan tudhatná, pláne...?


Aztán beér a faluba. Oké, de kit és hol kérdez meg? Meddig tartott az út, mivel ment, mi járt addig a fejében? Ja, és visszakapta a VÉRES egyenruháját, abban indult haza. Megállít valakit random, keresvén Flórát, te segítenél egy véres ruhájú egyénnek? Hát nem tudom... Meg még meg is adod a házszámot, hadd menjen oda egy ránézésre kattos-sorozatgyilkos forma?


Sétált az utcákon, közben a tenger hullámait figyelte? Ez is csak a fejében volt, ködként? Vagy képzavar áll fenn?


Kissé nyersen írtam de én ezt látom, és gyorsan írtam.

2022. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Előszöris: Köszönöm mindenkinek a választ, és, hogy elolvastátok a novellát. A magyar tanárom mondta, hogy írjak novellát, maximum 4 oldalban, viszont én ezelőtt csak "regényeket" irogattam. Ott rendesen ki tudom fejteni a történetet és a cselekmény előzményeit.


A fejemben minden kérdésetekre meg van a válasz, viszont a hosszúság miatt sok fontos dolgot kihagytam. Megpróbálom újra írni, maximum hosszabb lesz😅...mégegyszer köszönöm, hogy segítettetek.😊

2022. máj. 17. 18:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a fogalmazás módom nagyjából megfelel? A narrátort még megpróbálom közvetlenebbre írni.
2022. máj. 17. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogalmazás móddal nincs baj, az kifejezetten jó, "regényes", sokkal inkább a csapongó gondolatokkal, gyors ugrásokkal, nem mindig - és mindenkinek - egyértelmű képhasonlatokkal. Ezeken kell csiszolni.


Elég egyszer bemutatni teljes nevükön a szereplőket (Flórát is!) aztán mehet a vezetéknév VAGY a keresztnév használat.

2022. máj. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!😊
2022. máj. 18. 08:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok nyers és negatív-hangvételű válaszoló ellensúlyozására megírnám, hogy nekem kifejezetten tetszett!

Igazán magával ragadó volt. Választékos szóhasználat, a narrátori szemszög is teljesen élvezhető, csodálatos fogalmazás és ez a kifejezetten-emlegetett- "durr bele" is kifejezetten adta a hangulatát az egésznek.

Le a kalappal! :)

Ui:. Egyáltalán nem zavaró-szerény véleményem szerint-, a névhasználat sem. Így tovább! :D

2022. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!