Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Móra Ferenc vagy Móricz...

Móra Ferenc vagy Móricz Zsigmond a jobb író?

Figyelt kérdés

2022. máj. 23. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Móricz, ez egyértelmű. De Móra is nagyon tehetséges volt.


(A mai magyar írók még a legmerészebb álmaik legmerészebb álmaiban sem tudják az ő színvonalukat elérni.)

2022. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én legszívesebben egyik mellett se érvelnék,mert mind a kettő nagyon egyedi volt. De ami közös bennük,hogy irodalomhoz köthető diplomája egyiknek se volt (Móricz be sem fejezte az egyetemet)
2022. máj. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
18%

Mindkettő rossz.

Nem értem a nagy klasszikusok melleti felhajtás, megír valami abszolút béna, nulla tartalmas regényt vagy novellát, az utókor meg belemagyarázza, hogy a lélek milyen mély bugyraiba láthattak bele ezek a "nagy magyar írók". De ha én írnék egy Móricz novellával ekvivalens művet, megkapnám, hogy tartalmatlan és unalmas, de mivel Móricz Zsigmond az Móricz Zsigmond, ezért az ő tollából mindjárt felértékelődik.

2022. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Kedves utolsó, Móricz olyan újításokat hozott a magyar prózába, amely nélkül nem olyan formában létezne a 20-21. századi irodalom, amilyenben.


Elég lenne annyit mondanod, hogy te ezt nem érted, mert nem értesz az irodalomhoz, nem a te világod. Teljesen felesleges okoskodni nulla tudással, ráadásul értelmetlen érvekkel... "Móricz Zsigmond az Móricz Zsigmond, ezért az ő tollából mindjárt felértékelődik." Esetleg az eszedbe jutott, hogy Móricz valahogy eljutott odáig, hogy elismerjék? Nem a fáról pottyant az irodalmi világba.

2022. máj. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!