Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a kedvenc elemeitek...

Melyek a kedvenc elemeitek egy fantasy könyvben?

Figyelt kérdés

Mik azok a dolgok, amiket kifejezetten szerettek, ha egy fantasy könyvben megjelennek? pl vannak benne tündék, modern korban játszódik, nyomoznak benne, morális dráma, politikai összeesküvések a háttérben, jó-rossz harca stb.

Kimondottan olyan elemek is érdekelnek, amik még egy rosszabb könyvet is fel tudnak javítani számotokra. Pl azért olvassa el valaki, mert vannak benne sárkányok, holott az alapkoncepció már ezer meg egy másik könyvben megjelent


Előre is köszönöm a válaszokat!!



2022. jún. 4. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

szia

Én például csak olyan fantasyket tudok/szeretek elolvasni, amelyek egy teljesen másik, kitalált világban játszódik.

Ezenkívűl én jobban szeretem, ha a főhős nő és nagyon talpraesett, bátor, egy kicsit pimasz (pl.:Cealena az Üvegtrónból)

Nálam mindenképpen egy hatalmas plusz pont, ha van benne egy erősebb romantikus szál→pl.:egy enemies to lovers kapcsolat.

Szeretem azt, ha a mellékszereplőknek is van vmi erejük/ők is természetfelettiek.

Személy szerint én azt is szeretem, ha a főszereplőnek egy jól kidolgozott sötét múltja van.

Ezenkívűl sztem. az szinte mindig érdekesebbé teszi a sztorit, hogy a főszereplő az elejen még egy antihős, de lesz egy hatalmas jellemfejlődése...

Sajnálom, a legtöbb szempont amit írtam az nem csak a fantasy műfajra tartozott,de remélem tudtam segíteni <3

2022. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Nos, nagy kedvencem a kiképzés téma, ha a könyv egy vaskosabb, jelentős része kiképzés alatt/közben játszódik, részletesen bemutatva


Előny, ha fiatalabb korú főhősök vannak, és még nagyobb előny, ha vannak benne morális kérdések és mondanivaló. Szeretem az egyedi mágiarendszert, amely nem egy huszadik Harry Potter vagy Gyűrűk Ura repoff, hanem a mágiát egyedien kezeli. És ilyennel csak egyszer találkoztam, de odavoltam érte, ez pedig a mágia megmagyarázása.


És ha fantasy-ban vagy disztópiában katonákat, hadsereget, katonai rendszert látok a középpontban (Fullmetal Alchemist, Vér éneke), nyert ügy.


Meg amik nálam műfajtól függetlenül alapok a jó történet, megérthető, kidolgozott főgonosz, színes világ és nem fekete-fehér karakterek.


Kedvenc fantasy-im:

- Avatár: Aang legendája (tv sorozat, film)

- Fullmetal Alchemist (képregény, tv sorozat, film)

- Vér éneke (könyv)

- Trónok harca (könyv, tv sorozat)

- A sárkányherceg (tv sorozat)

2022. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
A nem emberi lények.
2022. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A démonos, tündés, estleg szirénes könyvek nekem a kedvenceim.
2022. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
átváltozás, mitikus lények
2022. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

A másik világban játszódó, esetleg multiverzum, tehát átjárás a világok közt. Jó világépítés, logika a nevekben, kitalált szavakban. Szeretem, ha NEM ROMANTIKUS, szeretem az erős női karaktereket. Egy kis humor még sosem rontotta el.

Szeretem a folklórra épült fantasykat, és itt gyakorlatilag mindegy, hogy walesi, magyar, japán, kelet-afrikai.

2022. jún. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fantasy elemek úgymond klasszikusak. Pl a démon tényleg démon, igazi fenyegetés, nem pedig valami félreértett/meg nem értett valami, amit a mágus házkedvencnek tart. Ilyesmik.
2022. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az infodump nélküli expozíció.
2022. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy kitalált világban játszódik, és van benne erős karakterfejlődés, illetve nagyon szeretem a politikai játszmákat.

A barát-ellenség-barát viszony felállítása/helyreállítása nálam mindig pluszpont.

2022. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kitalált. Nem modern. Saját szabályokkal. Birodalmakkal. Sokféle fajjal.

Humor. Kaland. Sokféle szereplő. Jó, rossz, semleges, vívódó, fejlődő karakterek.

Epic történet. Összefüggő akár átívelő szálak.

Érzelmek, ami nem nyálas. Igaz barátság, kötődés. Aztán ha ez megvan akkor szerelem, mélyebb érzések. De nem bumm bele szép vagy stb...

2022. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!