Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A magyar booktubereknek nem...

A magyar booktubereknek nem tűnik fel, hogy nem nézi őket senki?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt itt szó róluk, és próbáltam utánuk járni.


Ezt a műfajt (vlog) mindig is értelmetlennek tartottam, hiszen miért szenvedne végig bárki 5-30 perces (vagy még hosszabb videókat), ha el is lehetne olvasni a véleményüket, igaz, ahhoz írni kellene tudni, szóval már itt kezdenek tornyosulni az akadályok... (A „megmondóemberes” videókat pláne nem értem, de, a nézőszámokból ítélve, hatalmas igény van rájuk. Kiknek?)


Csak a könyveknél és a magyaroknál maradva:


még a legnézettebbeket is alig nézni valaki,

minőségi könyvek még véletlenül sem kerülnek a kezükbe (bár a magyar piac nem tart igényt a minőségre, szóval mindegy is),

nagyon nehezen tudják megfogalmazni a gondolataikat,


így adódik az újabb kérdés: ha már úgysem nézi őket senki, miért csinálják?


2022. jún. 12. 08:26
 1/6 anonim válasza:
85%

Ez egy hobbi.

Ti úgy csinálsz otthon ebédet is, hogy százezrek nézik?

2022. jún. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy te erősen bekajáltad a tipikus "ha nincs X követőd a sociális hálókon, akkor igazából értelmetlen bármit csinálnod" gondolkodást.

Egy ekkora országban, magyar nyelvű videóknak, SOHA nem lesz akkora nézettsége, mint egy angolnak. Hol van a magyar zenészeknek milliárdos nézettsége egy videón?


Lehet, hogy ők pont azt szeretik, hogy van pár száz követőjük, akiket már ismernek. Annak is van ám hangulata, mikor a komment szekcióban mindenki ismer mindenkit, stb.


Másrészt ugye azt tudod, hogy a nagyon nagy Youtube-osok is kicsiben kezdték. Sokan évekig kicsik voltak. Emlékszem, több nagyobb külföldi is beszélt róla, hogy fel akarták adni, nem ment, nem volt nézettség, stb.


Nem igazán értem mi ennek a kérdésnek a lényege? Mit zavar téged ha "senkinek" csinálnak videókat.

2022. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Reeee

Reeee

Reeee

(agresszív hárpia hangok)


Ez dekódolva a kérdés.

2022. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam nézni magyar booktubereket, vannak akik nagyon hangulatos videókat csinálnak. Az Edmond könyvkuckója csatorna például amikor tiszta depi vagyok, akkor is mosolyt tud csalni az arcomra, annyira pozitív vibeot sugároz a srác meg az, amilyen lelkesedéssel csinálja. Arról nem is beszélve, hogy több könyv elolvasásához is ő hozta meg a kedvem, és nem hinném, hogy ezzel egyedül vagyok. Alapvetően egy szűkebb kör érdeklődik az irodalom iránt, aki olvas, és egy ilyen csatornát indít, az ezzel tisztában is van. Viszont ha kicsit másabb szemmel nézed a jelenséget, meglátod hogy összehozza azokat az embereket, akiknek ez fontos. Szerintem ez a dolog egyik legfőbb szépsége.
2022. jún. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

„Ezt a műfajt (vlog) mindig is értelmetlennek tartottam, hiszen miért szenvedne végig bárki 5-30 perces (vagy még hosszabb videókat), ha el is lehetne olvasni a véleményüket”

Annak azért örülök, hogy végre valaki egyetért velem ebben. Bár engem nem zavar, ha létezik ez a műfaj, az zavaró, amikor valamilyen tartalom kizárólag video formában érhető el.

2022. jún. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy magyarországi videós soha nem lesz olyan nézett mint külföldön. Felesleges összehasonlítani.

+Ez elsősorban egy hobbi számukra, egyrészt. A videókat maguknak csinálják , aztán idővel a közösség tagjai elkezdik követni ha érdeklik őket mások véleménye könyvekről, szeretik a könyvajánlókat. Másrészt az olvasás mint hobbi eleve csak egy szűk réteg az akit érdekel, a többség inkább a közösségi medián lóg, tévét bámul, bulizik stb.

Én pl olvasni szerető emberként több booktubert követek, nőket és férfiakat egyaránt, nekik több ezres követőik vannak, és konrétan van aki pénzt is keres vele már.

Egy adott kicsi közösségen belül igenis népszerűek és szeretik őket.

Én pl jobban szeretek könyvajánlókat így hallgatni,mint leírva elolvasni.

Szóval tévedsz, ha azt hiszed senkit sem érdekelnek ezek a videók.

2022. júl. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!