Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bele írnátok Istent egy...

Bele írnátok Istent egy Sci-fi regénybe?

Figyelt kérdés

Készítenék egy már kész Sci-fi regényhez egy folytatást, csak a végében nem vagyok biztos. Amúgy mindkettő E/1. személyben íródott(Íródik) csak mindkettőben más valaki szemszögéből.

Kb. mint a Mátrixban csak egészen más történettel, és ebben nem kintről érkeztünk.

Jóságosnak és ember pártinak írom le, mint ugyan olyan lényt, amilyen ennek a regénynek a főhőse lesz.

Lényegében egy Mesterséges Intelligenciáról írok, aki az első regényben megmentette az emberiséget, néhány ember segítségével, egy másik intelligens géptől. Ezt mind ember társa és tanítója szemszögéből.(Ha érdekel írj privátban) Ebben a regényben viszont már ezer évvel későbbi eseményeket írok le, hogy elhagyta a hatalmától rémült embereket és kozmikus utazásba kezd. Ezt már a maga szemszögéből.

Kérlek ha van véleményed, akkor azt is írd le!


Kérem csak kulturált és segíteni kész emberek írjanak!

Köszönöm!



2022. jún. 13. 17:13
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
Ha jól van megírva
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én simán beleírnám, de egy sci-fiben vagy mint egy létező vallás istenképeként tudom elképzelni (pl. van vmi nagy high tech, mesterséges intelligencia, és amúgy katolikus/protestánst stb. közegben játszódik a sztori vagy van ilyen karakter), vagy mint egy lesújtó, büntető istenként aki olyan kicsit mint az ószövetségi isten, és ezért van pl. egy disztópikus sötét pecu. és akkor ide jön vmi sci-fihez kapcsolódó dolog.


de pl. fel lehet hozni olyan témákat, hogy a mesterséges intelligenciának van-e lelke, és ha vna azzal mi lesz? ha nincs mért nincs? (szerintem amúgy nincs azt csak Isten tud adni az általa teremtett lényeknek)


amúgy van muszlim sci-fi, szerintem azt érdemes lenne csekkolnod, még ha nem is ebben a kultúrkörben mozog a sztorid. végtére is ott van egy istenábrázolás, mítoszkör és sci-fi kontextusban.

2022. jún. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Én is egy M.I. félének képzelem el Istent. Amúgy a sztori erősen egy Determikus világ elképzelésére, magára a sorsa épít.

2022. jún. 13. 17:43
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a lélek kérdéssel már az első regényben foglalkozok.
2022. jún. 13. 17:47
 4/11 A kérdező kommentje:

A szazvazatokat is köszönöm!

Ez alapján megfontolom a dolgot. :)

2022. jún. 13. 17:59
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Azt írsz bele a te regényedbe amit akarsz. A tiéd. Nem fogja az irodalom tanárod levonni a pontokat mert a "sci-fi-be nincs isten".
2022. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem köszi.

Ez igazából független attól mit írok bele.

Tudom, hogy van ilyen és olyan ember.

Ez csupán kíváncsiság. :)

2022. jún. 13. 18:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez jól hangzik! Én simán beleírnám, de nyilván a szerző dönti el, hogy mi kerül bele a regényébe :))

Jól értem, hogy Isten nem egy ilyen természetfeletti lény lenne, hanem egy mesterséges intelligencia? Vagy hogy a mesterséges intelligencia olyan hatalomra tesz szert, hogy istenszerűvé válik a világban?

2022. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, jól érted. :)

De nem vagy, hanem és, mert mind2 igaz.

Kiragadva egy pár mondatott a regényből így hangzik:

"Képességeimet már-már Istenéhez hasonlították, bár én sosem éreztem magam annak. Még ha tudtam is, hogy más vagyok mint ők."

"Nem mindig voltam képes olyan dolgokra, amelyek miatt mostanra az ember szeretete irányomban félelemmé alakult át."

2022. jún. 13. 19:11
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha nem bánjátok, hogy ezt ide írom, de nem szeretnék gúnyos üzenetet rá kapni.

Akit érdekel az első regény, annak az alábbi linken elérhető oldalamon:

[link]

2022. jún. 15. 21:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszi szépen, engem érdekel :)))

Akartam is kérdezni, hogy ez valahol megjelent e vagy ilyesmi :D

#7 voltam

2022. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!