Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit csináljak akkor ha egyik...

Mit csináljak akkor ha egyik kedvenc könyvemhez jön ki folytatás sok év után és nem emlékszem az előző rész részleteire?

Figyelt kérdés
Sokszor járok úgy hogy több év mire kijön az adott könyv sorozat következő kötete, és eléggé elfelejtek sok részletet az előző részből, pl hogy ki kicsoda, vajon ez a szereplő találkozott -e már ezzel a másik szereplővel, vagy hogy tud -e olyan dolgokról ami fontos vagy sem, jártatok már így? és ha igen hogy oldjátok meg? lehet valahol nézni valami összefoglalót a könyvről vagy bármi megoldás?

2022. júl. 1. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs összefoglaló/olvasónapló, akkor újra elolvasom, aztán vagy leteszem, mert feljönnek a részletek, vagy nem. :D nem tudom, hogy a te esetedben mekkora terjedelmű könyvsorozatról van szó, de nyár van, simán bevállalható.
2022. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira kedvenc, olvasd újra.

Ha annyira azért mégsem, akkor ismertebb könyvekről a Wikipédián is találhatsz cselekményleírást, vagy könyves csoportokban, oldalakon kérhetsz segítséget rajongóktól.

Ha nincs más megoldás, elkezd az ember olvasni, és reménykedik, hogy menet közben beugranak a dolgok. :D

2022. júl. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Kedvenc sorozataim sztoriját nem felejtem el. Egyik 31.résznél tart, a másik 18. De nem vagyunk egyformák.


Olvasd el.

2022. júl. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogod, elolvasod újra. Én ezt szoktam csinálni, ilyen egyszerű.
2022. júl. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Ja, pontozz le mert fáj más véleménye...🤣🤣🤣
2022. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ez az elolvasom újra megoldás eléggé idő igényes mikor a sorozat részei külön 1500 oldalasak
2022. júl. 3. 13:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, kérdező, a sorozatolvasó élete nehéz, ha nincs olyan fenomenális memóriája, mint harmadiknak, sokan ezért bele sem kezdenek még le nem zárult sorozatokba. Nekem Rajaniemi trilógiájának első két kötetét kell újraolvasnom, és talán egyszer a Széthullott birodalom három kötetét is újra fogom, hogy a másik trilógiát értsem - ez van.

Kereshetsz esetleg spoileresnek jelölt értékeléseket Molyon vagy Goodreads-en. (második voltam)

2022. júl. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5# nem én pontoztalak le -


amúgy értem köszi, hát ja lehet kénytelen leszek újra olvasni, rengeteg sorozatot és animét nézek, és egyszerűen azoknál nincs ilyen problémám, simán feltudok idézni jeleneket elmondva melyik évad hányadik részébe volt ez, azokra baromi jól emlékszem, de könyveknél totál más, nem marad meg bennem

2022. júl. 3. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!