Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Jules Verne...

Mi a véleményetek Jules Verne regényeiről?

Figyelt kérdés
Izgalmasak? Elgondolkodtatók? Tényleg érdekesek mai szemmel nézve napjaink találmányainak előre beharangozása miatt? Melyiket ajánljátok leginkább?

2022. júl. 3. 17:17
 1/3 anonim válasza:
100%
Szórakoztatóak, sokat lehet belőlük tanulni. Tetszik, ahogy a kalandot összefonja a tájékoztatással és a szépirodalommal. Ha szereted a földrajzot, mindenképp tudom ajánlani. Kapunk egy képet a korabeli helyzetről a gondolkodás, a technológia és életmód terén. Tényleg érdekes és egyben elgondolkodtató a kor gondolata a jövőről, amiről mai szemmel tudjuk, hogy megszületett (pl. holdutazás). Ajánlani tudom a Nyolcvan nap alatt a föld körül-t és az Utazás a Föld középpontja felé, de minden művét érdemes elolvasni, igazán termékeny író volt.
2022. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Máskülönben itt írnak róla:

[link]

És a Magyar Elektronikus Könyvtárban a műveinek a túlnyomó többsége elérhető online formában (nem kell regisztrálni):

[link]

ezek aztán legálisan le is tölthetők.

2022. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azon kevés klasszikus írók egyike, akinek a könyveit szívesen, magamtól olvastam. Kár hogy újonnan nincs méltó kiadás. A piros, aranyozott élőben gagyinak tűnt. Kopik az aranyozás, vékonyak a lapok, csonkítottak az illusztrációk. A Móra, KMK által megjelent néhány rész viszont tartósnak néz ki, jól olvasható betűmérettel, kellően vastag lapokkal.

Az egyik kedvencem a 80 nap alatt a Föld körül. Nemhogy Vernétől az, hanem minden író minden könyvét figyelembe véve.

2022. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!