Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti szeretitek Verne Gyula...

Ti szeretitek Verne Gyula (Jules Verne) könyveit?

Figyelt kérdés
Ha igen, mely könyvek a kedvenceitek? :)

2019. aug. 9. 08:05
 1/3 Csicsky ***** válasza:
100%

Verne volt gyerekkorom kedvenc írója. 18 éves koromig minden elérhető Verne könyvet elolvastam, és nem csak a magyar nyelven megjelenteket, hanem a magyaron kívül még két másik nyelven is.

A Magyar Elektronikus Könyvtár rendelkezik talán a legkiterjedtebb Verne gyűjteménnyel, itt több, mint 70 könyve megtalálható:

[link]

Az igaz, hogy pl. az Utazás a Holdba című regénye tudományos szempontból több pontatlanságot és tévedést tartalmaz, de ettől függetlenül ugyanúgy élveztem, mint egy valóságos történetet:

[link]

Hogy mely könyvek voltak a kedvenceim? Talán a Hódító Robur, Utazás a Holdba, Nyolcvan na alatt a Föld körül, Nemo kapitány, A rejtelmes sziget.

2019. aug. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Még a mai napig ,30on túl is szívesen olvasom a Némó kapitányt,A rejtelmes szigetet vagy a 80 nap alatt a föld körűlt vagy akár az utazás a holdba-t!

De akár Karl May Winnetou-ját

vagy

Edgar Rice Burroughs: Tarzan vagy Mars sorozatát is!

Illetve a Delfin könyveket:

[link]

👍📚🙆

Ezek örök klasszikusok!

2019. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16 vagyok. Tulajdonképpen nem olvasok mást :DDD
2021. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!