Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet tudnátok nekem...

Milyen könyvet tudnátok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy rövididőn belül teljesen magamra maradok, és egyedül fogok élni, mert az egyetlen emberi kapcsolatom az exem elköltözik. Még sosem éltem egyedül, és mivel haverjaim/barátaim nincsenek ezért nem opció sem egy lakótárs, sem az hogy én költözzek valakihez, vagy akár a családomhoz mivel köt a bérleti szerződés decemberig.

Én egy 22 éves férfi vagyok, depresszióval és önértékelési gondokkal. Nincs hobbim, egy darabig a videóvágás vagy sorozatnézés volt az, de ezekre már teljesen ráuntam. Eddigi életemben egyetlen könyvet olvastam el, az pedig a "Gyilkosság a panel tetején" Dulai Pétertől. Szeretem a sci-fit, a bűnügyet, a paranormális jelenségeket, horrort, és a nyomozó/kutató munkákat ezekkel kapcsolatosan. Ezekből már rengeteg cikket s hasonlót olvastam. Továbbá a romantikus, drámai filmek és sorozatok nagyrésze is tetszett eddig, amiket láttam. Mangát is szeretek és szoktam is olvasni. Szóval úgy érzem, hogy magányomban az üres lakásban valami ilyesmi könyv/könyvek könnyen lekötnének, hogy ne forduljak teljesen magamba. Ezért szeretnék könyvajánlásokat kérni, lehetőleg olyantól akinek hasonló ízlése van mint nekem.



2022. júl. 6. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is: egyedül élni jó! Látni fogod, mennyi előnye van. Nő vagyok, hasonló problémákkal, mint te, de nagyon szeretem azt, hogy senkit nem kell kerülgetni a lakásban, és nincs probléma abból, ha szeretnék egy picit magamra maradni a gondolataimmal.

Javaslom Szemán Zoltán könyveit, Google Playen megtalálod. Általában sci-fiket ír, t nagyon szeretem a könyveit. Még azzal együtt is, hogy a stílusa nem mindig tökéletes, ahogy a helyesírása sem, viszont a sztorijai nagyon jók.

2022. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Bármilyet tudok ajánlani, ugyanis a könyv a "legjobb" barát.
2022. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló élethelyzetből húzott ki a Galaxis útikalaúz stopposoknak...

Ha esetleg azt hinnéd, áttd a filmet és az egy gagyi szar, akkor leírom, hogy a egy 600oldalas könyv, aminek a film az első 60oldala+ költöttek hozzá egy fiktív sztorilezárást, pedig csak ott indul el a valódi sztori.

2022. júl. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy bárgyú scifi komédia, de telis tele van rettenet depresszív téma feszegetésével, és elég komoly filozófiai gondolatokkal...

Pl egy hegy oldalában van leírva isten utolsó üzenete a teremtés után, a szöveg pedig ennyi:

Elnézést a kellemettlenségekért :)

2022. júl. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!