Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Budó-féle Kisérleti fizika...

Budó-féle Kisérleti fizika könyvek vagy Holics László fizika?

Figyelt kérdés

Eközött a két könyv között vacilálok.Jövő félévben lesz fizikánk.Villamosmérnöki szakra járok.Szeretnék előkészülni a következő félévre,mert muszály,hogy jól sikerüljön ez a tárgy.Az ajánlott irodalomban ez a két könyv van.Melyiket érné meg jobban tanulni?(Mielőtt bárki is írná,kötelező jegyzetnek nincsen megadva semmise)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. júl. 18. 14:09
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
100%
Holics Fizika. De ajánlom a Litz-Erostyák-stb. Fizikát is, az eleve a Budó kiváltrásának szándékával született. A Budó jó könyv amúgy, de sok szempontból eljárt felette az idő.
2022. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezekre a könyvekre gondoltál?


[link]


[link]


[link]


[link]

2022. júl. 28. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
#1, tényleg érdekelne, mutass már rá valami konkrétumra, ami a Budóban "eljárt felette az idő", a Holicsban meg korszerű.
2022. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
100%

@3: Van nevem is, megengedem, hogy azon szólíts.


Elsősorban a gyakorlati és tapasztalati részek. Valamint azok, amiket kb. 1975 után fedeztek fel, találtak ki a fizikában. De pont ezért ajánlottam a Litz-félét is.

2022. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja. Végülis valóban, olyan szempontból felesleges volt a kérdésem, hogy még csak egy pár germániumtranzisztorról tesz említést, ami valóban már nagyon kevés. Arra gondoltam, hogy mi lehet a változás az Ohm-törvény, a Carnot-körfolyamat, meg hasonlóak tárgyalásánál vagy hogy ma már nem lehet két tükörrel polarizációt bemutatni, mert három kell, vagy egy. De ezek nyilván nem változtak. Viszont, ha az elektroncsöves multivibrátort nem kérdezik, sőt, a tranzisztorost meg pláne nem, akkor a Budó is jó. Amikor én jártam a VIK-re, akkor húztak valamennyit ebből, de ezzel kezdtük, és volt is, aki a Budó miatt maradt ki, nem a matek miatt (vagy együtt a matek meg a Budó miatt).
2022. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!