Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan olvassak el egy könyvet...

Hogyan olvassak el egy könyvet 1 nap alatt?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől hallom, hogy 1-2 nap alatt olvasnak el körülbelül 300 oldalas könyveket, akár olyan témákról is, ami nem érdekli őket.


Most már fél éve, hogy napi rendszerességgel olvasok könyveket. Napi 1-2 órát, néha 3-at.

Többször is lemértem, és nekem átlagosan egy 160*235mm méretű, illusztrációk nélküli könyvből 1 órába telik elolvasnom 10 oldalt.


Régen a helyzetem sokkal rosszabbul állt, mert volt, hogy akár 2 órát is igénybe vett az a 10 oldal.

Azzal tudtam magamon segíteni, hogy majdnem minden kapcsolatomat megszüntettem a social mediaval, ezzel elérve, hogy eggyel kevesebb dolog vonja el a figyelmemet.


Jelenleg 0 zavaró tényező mellett, üres, csendes szobában, kellő fény mellett van 10 oldal/órás teljesítményem.

A hangos és a magamban olvasás egyaránt gördülékenyen megy. Nagyon korán tanultam meg hibátlanul olvasni.


Egyszerűen nem értem, hogy hogyan lehet elérni azt a szintet, hogy 1 nap alatt 1 könyvet olvasson el az ember. Remélem van valaki, aki rendelkezik ezzel a képességgel és szívesen megosztja velem, hogy miként érhetem el én is ezt a szintet.



2022. júl. 25. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
En is kivancsi volnek
2022. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Könnyed, szórakoztató könyvekkel.

De szerintem, ami nem megy, azt nem kéne erőltetni.

Mondom úgy, hogy nekem meg napi több könyv is, de én mindenhol olvasok, evés közben, autóban, kádban stb.

2022. júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2

Kizárólag tanulásra használom a könyveket. Nem azért olvasok, mert szeretem csinálni, hanem azért, mert a könyvet tartom az egyik legkiválóbb információforrásnak.

Pénzről és pszichológiáról szoktam olvasni, saját magam fejlesztése érdekében.

2022. júl. 25. 18:49
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez a hozzáálláson múlik. Én imádok olvasni, és én is, simán kiolvasok akár több könyvet is, de álltalában, inkább keményebb, történelmi könyveket olvasok, ami mai nyelvezettel íródik, de mégis, nehezebb értelmezni. Én mégis, mindig megkűzdök velük, mert érdekel. Az elején, általában nehezebb, értelmezni, de aztán, magával ragad a könyv, és az idő eltűnik, én pedig addig olvasok, amig vége nem lesz. (Vagy, Valaki meg nem zavar:-) )

Szerintem az olvasás, ha tanulás szemszögéből is, de élmény, számomra legalábbis. AZ iskolában is, én szívesen tanulok, mert tudom, hogy a munkát nem lehet megspórolni, és, tudom azt is, hogy ez csak jó nekem.


(egy lassan 14 éves könyvmoly diák)

2022. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 A szakmai könyvek szerintem nem mérvadóak ilyen szempontból, mármint ha csak "kényszerből" olvasod.

Ha olyasmit olvasol, ami izfalmas, érdekel, és témájától függetlenül örömöt okoz, nagyban tudja fokozni a tempót.

De egyébként szerintem teljesen mindegy, hogy milyen gyorsan olvasol el egy könyvet.

A nyomorultakkal hónapokon át kínlódtam (pedig volt könyv, amit egy éjjel alatt letudtam, mert csak még egy oldalt, eskü ez lesz az utolsó fejezet szinten magával ragadott), mert az első kötet valahogy nem akart véget érni. A második kötettől már jobban haladtam, az utolsón pedig két-három nap alatt jutottam végig.

2022. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Talán úgy hogy nem csiga tempóban olvasnak. 1 óra alatt 10 oldal nagyon kevés. Én most a próba kedvéért egy random könyvből 6 perc alatt olvastam el 5 oldalt. Szóval 10 oldal úgy 12 perc alatt menne ilyen tempóban. Viszont ha nem hirtelen csöppenek valami ismeretlen könyvbe, akkor megy az olvasás ennél gyorsabban is.
2022. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Én is naponta simán elolvasok egy 300-400 oldalas könyvet.


Hozzáállástól is függ. De van akinek megy, van akinek nem. Ennyire egyszerű.


Mér volt, hogy egy 600-700 oldalas könyvet 2-3 nap alatt kiolvastam :D.

2022. júl. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6

Olyan tempóban olvasok el egy könyvet, amilyen tempóban egy normál ember beszél. Végig tudnám darálni a szöveget, de azzal azt érném el, hogy nem tudnám felfogni annak a tömérdek információnak a legnagyobb részét, ami le van írva.


És ezzel lehet, hogy meg is lett oldva a problémám.

Viszont fogalmam sincs, hogy hogyan fejlesszem azt a skillemet, hogy a nagyon gyors olvasás sebességével arányosan tudjak információt feldolgozni és eltárazni hosszú távra.

Ha vannak tippeitek, írjátok nyugodtan!

2022. júl. 26. 00:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlás sokat segít. Vagy, ha más könyveket is olvasol, nem csak tanulás szempontjából. Mindenki lassan olvas, eleinte. Én nekem fel sem tűnt, de egy idő után mikor már annyira magukba vontak a könyvek, egyre gyorsabban és gyorsabban olvastam. (Persze ez a könyv típusától függően változott)


Gyakorolj, és hidd el, menni fog. De egyébként meg, szerintem nem baj, ha lassabban olvasol, a lényeg, hogy felfogd és megértsd a dolgokat, nem az, hogy átdarálj mindent, aztán fél perc múlva már a felére se emlékezz.

Kitartást, és sok szerencsét :-)


#4-es voltam

2022. júl. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Szakmai szövegekre más vonatkozik, mint a szórakoztatóra. Szórakoztató mindenkinek gyorsabban megy, mivel ott hétköznapi történések vannak, nem kell emlékezni mindenre, kevés az olyan rész, ami nélkül érthetetlen lenne a további rész stb. A szakszövegek tele vannak új ismeretekkel, megértendő dolgokkal, így az agynak több idő kell a feldolgozásukra.

Ez olyan, mint a nyelvtanulás, abban is lassan halad az ember, ahogy bármilyen más tankönyvben is.


Akik napi egy 300 oldalas könyvet kiolvasnak, azok is szórakoztatóra értik ezt.

2022. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!