Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mikortól számít egy könyv...

Mikortól számít egy könyv gyűjtői darabnak?

Figyelt kérdés
A kérdésemet úgy értem,hogy ugye vannak ezek a 19.század végi, 20.század eleji könyvek pl: 1910-es évekből, ezek gyűjtői darabnak számítanak,úgy értem,hogy ezt már egy olyan ember aki ért a könyvekhez nem szívesen olvasná szerintem,hogy nehogy baja essék,illetve a nyelvezet is eltérő kicsit a maitól. Azért érdekelt ez,mert pl a 70-es 80-as években kiadott könyveket simán olvassák még az emberek,viszonylag olcsón meg is lehet venni őket.

2022. aug. 4. 02:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában a ritka könyvekre buknak a gyűjtők, és azokat nevezik gyűjtői darabnak, amiket nekik el lehet adni jó pénzért. Jó állapotú első kiadásokat, dedikált példányokat, ritka különkiadásokat, stb.


Pl. Ami 1910ben íródott, és mondjuk sosem adták ki újra, az nagyon ritka, és ezért általában sok pénzt adnak érte a gyűjtők.

2022. aug. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
78%
pl. ha már meghalt az író, éa az ami neked van ritka, vsgy dedikált, esetleg első kiadás...
2022. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek nem ilyen egyszerű dolgok. A hazai (és hungarica) nyomtatványok közül minden ritka/gyűjtői, ami 1712 előtti. Ettől még lehet gyűjtői/drága akár egy 20 évvel ezelőtti ritka és/vagy keresett, és/vagy gazdagon illusztrált kiadvány is.
2023. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!