Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a 20-21. század legjele...

Melyik a 20-21. század legjelentősebb kulturális hatással bíró könyve? Miért?

Figyelt kérdés
Ha tudok hasonló könyveket, akkor nyugodtan írjátok le

2022. aug. 16. 13:56
A kérdező szavazást indított:
Dűne sorozat
Gyűrűk ura sorozat
Agatha Christie művei
Twilight
Trónok harca könyvek
Vaják sorozat
Stephen King könyvei
Egyéb, megírom lent
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Hááát én a Mein Kampfot mondtam volna, de az kicsit más téma:D


A felsoroltak közül egyértelműen a Gyűrűk Ura, hisz ez alapozta meg a fantasyt, mint műfajt.


Látom, van aki még a Dűnére szavazott, én a magam részéről ha sci-fi akkor inkább az Asimov regényeket mondanám. Sokkal jelentősebb szerepe volt a sci-fikben mint a Dűnének (szerintem).


Essssetleg az ifjúsági regények terén a Harry Potter tekinthető még úttörőnek szerintem. Irodalmilag bőven nem képvisel magas minőséget, de sok idő után ez volt az a regénysorozat, ami gyerekek millióit bírta rá az olvasásra, szerettette meg velük. Sok értelemben a gyerekeket szerepeltető regények között tekinthető etalonnak.



Agathe Christie és Stephen King is a maga műfajában amolyan etalon, ugyanakkor egyikük sem talált fel újat, csak tökélyre vitte a műfajt. Szerintem, legalábbis.

2022. aug. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem tudsz még, de nem írom le nyugodtan, mert nagyon felmérgesítettél.

Nem Trónok harca, hanem A tűz és jég dala. Twilight helyett Twilight Saga.

A Gyűrűk ura nem sorozat, hanem egy könyv, amit trilógiaként adtak ki, helyette lehetett volna csak annyi, hogy "Tolkien".

A Dűnénél is inkább csak a Frank Herbert által írtak azok, amik nagy hatással voltak a popkultúrára.

2022. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
2es, jól megragadtad a kérdés lényegét:D
2022. aug. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Orwell 1984
2022. aug. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem csak a pozitív értelemben vesszük a jelentős kulturális hatást, akkor simán ide fér a Szürke 50 árnyalata (meg a folytatásai).

Szemlézhetjük Anne Rice vámpír könyveit, A kis herceget, Mary Poppins könyveket, Micimackót, Galaxis útikalauz stopposoknakot. Van egy pár, ami bizonyos szempontból meghatározó volt.


Ha nem a megjelenés dátuma számít, akkor ide vehetjük Bram Stroker Drakuláját is, ami elég jól rányomta bélyegét a 20. századra.


A 21. századról amúgy nem biztos, hogy érdemben lehet beszélni, mivel még 70+ év hátra van belőle. Még bármi lehet.

2022. aug. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Twilight hogy kerül ebbe a listába? Ez konkrétan sértés a többi felsorolt alkotóra nézve.
2022. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyesmiből szerintem a Gyűrűk Ura, tudományosból talán Freud dolgai. Az előbbi megérdemelt, az utóbbit sajnálom.
szept. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6: Twilight nélkül nincs romantasy. Nem az volt a kérdés, mi a legjobb, hanem hogy minek volt nagy hatása.
szept. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

„tudományosból talán Freud dolgai”


Maga a szakma is csak kiröhögi Freudot már legalább 50 éve...

szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9

Igen, de a hatásról volt szó, nem arról, hogy mennyire jól sikerült.

szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!