Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen igényes regény sorozato...

Milyen igényes regény sorozatot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom leírni h pontosan mit jelent számomra az igényes. Sose voltam nagy könyvolvasó, de nem olyan rég a könyvesboltban megláttam egy Tolkien könyvet és magával ragadott az a szép, de minimalista dizájn és azóta megvettem és elolvastam az összes megvehető Tolkien könyvet és egyszerűen nagyon tetszett az a részletesség amivel találkoztam ezekben a könyvekben, volt benne térkép, bizonyos részekben nagyon szép illusztrációk a történet is megfogott egyszerűen azt éreztem h ez egy minőségi könyvsorozat.


Majd kicsit később megláttam a Harry Potter 20. jubileumi kiadását és nem tudtam ott hagyni a mardekáros kiadás így ezt is elkezdtem olvasni, ennek is hasonló szép, de minimalista külső benne térkép és néhány rajz. (és persze a történet is jó csak sose gondoltam volna h elkezdek Harry Pottert olvasni).


Vmi kényszert érzek h még hasonló könyveket vegyek és tegyek a polcomra és természetes h olvassam el. Vki ennyi példából esetleg ráismer még vmi hasonló könyvsorozatra?

Próbáltam megvenni a Tűz és jég dalát (trónok harca), de annyira gyenge minőségű volt a könyv h nem tudtam pénzt adni érte még akkor sem ha a sztori az jó lehet.


Főként ilyen fantasi, sci-fi vonal érdekel, de ha nem az de te mégis úgy érzed h tetszene nyugodtan ajánlhatod (talán romantikus regényt ne).


Röviden: Több kötetes, lehetőleg minimalista dizájn, vmi térkép rajz, esetleg illusztrált.


Tudom h a könyvolvasás nem a dizájnról szól hanem a tartalomról, de engem még is ez vonzott be elsősorban.


2022. aug. 20. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Hú, nehéz azért dizájn alapján megítélni - ajánlani.


Ha jól emlékszem, a Szabadulás - trilógia elég minimalista és vannak benne térképek.

2022. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet túl sok hangsúlyt fektettem a külsőre, mert igazából én se tudom miért éreztem kényszert h megvegyem és elolvassam ezeket a könyveket, de kívül egyszerű belül még is részletes, igazából nem tudok rá más szót mint h igényes, de persze hát ez mindenkinek mást jelent, de jó érzés kézben tartani ezeket a könyveket.
2022. aug. 20. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg angolul, mert úgy van illusztrált, keményborítós kiadás is.

https://www.youtube.com/watch?v=MiFwhiz4LAU

2022. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na igen, vhogy ilyenre gondoltam. Mondjuk ennek biztos van ára, majd utána nézek h kapható-e még ilyen.
2022. aug. 20. 22:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán az Eragon sorozatot mondanám minimalistának, bár én a történet miatt ajánlom, nem a kinézet miatt.

Aztán ott vannam még a Grishaverzum könyvek, nem olyan minimalista, de csak egy egyszerű grafika van a borítokon. Ez inkább ifjúsági irodalom.

A Vajákból is vannak nagyon szép kiadások, bár elég sok könyv van, szóval nem biztos, hogy még tudod venni az összes azonos kiadást.

Nem olyan ismert, de a Septimus Heap sorozat is jó, bár csak angolul lehet kapni, annak sem bonyolult a borítója.

A Farkasok vándorolása/születés is egy sorozat, bár ez nem igazán fantasy. Történelmi regény, a honfoglalás korából, de nekem (mint fantasy rajongó) tetszett.

A Dűne, mint igazi klasszikus sci-fi.

A kingkillers krónikák is jók, bár nincs még befejezve. Én angolul olvastam, így nem tudom van-e magyarul, és ha van milyen a borítója, de az angol a elég egyszerű.

A Court of Thorns and Roses is egész jó és viszonylag minimalista (legalábbis az a kiadás ami nekem megvan), de ez is inkább ifjúsági irodalom (ugyan úgy fantasy mondjuk)


Nekem ezek jutottak eszembe, viszont nem biztos, hogy mind minimalista a te szemszögéből, viszont a történetük szerintem jó. Meg aztán nekem már jó régóta megvannak ezek a könyvek, azóta már valószínűleg teljesen megváltozott a borítójuk.

Egyébként tudom hogy közhely, de ne a borító alapján ítéld meg a könyveket.

2022. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Neil Gaiman: Óceán az út végén

Nagyon szépen illusztrált. Bár nem sorozat.


Jókai műveiben van olyan részletesség mint Tolkien írásaiban. Szintén nem sorozat.



Mark Lawrence: Széthullott birodalom

Ez trilógia, van térképe, egész részletes, nagyon jók a karakterek és a cselekmény. És vannak a szerzőnek további könyvei és sorozatai amik ugyan abban a világban játszódnak.

2022. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pancsi22 ***** válasza:
Régen olvastam, de a Narnia könyvsorozat meglepően érdekes volt.
2022. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!