Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 19. század, Anglia, arisztokrá...

19. század, Anglia, arisztokrácia, romantikus/erotikus, könyvet, de, NEM a szokásosakat: gazdag férfi/gazdag,szegény lány, aki bátor, vitázó, idegesítő, megbotránkoztató, kalandokat kereső női karakterrel Hanem? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Csak ilyen könyvek vannak, de engem ezek a lányok idegesítenek és szerintem a valóságban a férfiak is így gondolnák. :D

Hanem olyat, ahol a lány is gazdag, illendően viselkedik, nem csinál semmi botrányos dolgot, nem vitázik, nem megy kalandokat keresni, kaszinóba.. Ezektől függetlenül, a lány így is lehet okos, bátor és csábító.

Az is jó lenne, ha az elején a férfi mást szeretne, mondjuk egy olyan lányt, mint akit az elején írtam ellenpéldának, de nem lehetnek együtt, mert az a lány túl szabad szellemű, botrányos és nem illik a férfi rangjához, esetleg szülei nem engedik, ezért a férfi egy olyan lánynak kezd el udvarolni, mint amit itt lejjebb írtam, a visszafogott lánynak.

Hogy érthetőbb legyen: Tizenegy ​botrány egy herceg meghódításához könyv jó példa. Ott például, ha Penelopét választotta volna a férfi, akkor tetszett volna.

Gondolom másoknak unalmas lenne így a könyv, de nekem így tetszene. Mindig is a szerényebb lányoknak szurkoltam. :D

Esetleg tudtok ilyen könyveket? Hátha van pár, csak én nem találtam.

Ha nincs 19. századi, de vannak ilyenek, akkor kérlek azt is írjátok le!



2022. aug. 26. 01:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg a Mrs. England?

Nem száz százalékban illik a leírás, de több pont érvényesül.

2022. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam az ismertetőt és pár kommemtet.

Nekem túl rejtélyes, ijesztő és szomorú.

Nem ilyet keresek.

Olyat keresek, ami romantikus, erotikus és boldog a vége.

Mint amit a kérdésben példának írtam és a Bridgerton család is ilyen például.

Azért köszönöm! :)

2022. okt. 3. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Abban a korban a lánynak, ha gazdagok voltak a szülei, akkor már 16 évesen eldőlt, hogy kihez mehet hozzá. Nem volt szava, nem ellenkezhetett, minden apa élet-halál ura volt. A szegények között se volt minden esetben szerelem. Mindegy volt, hogy a lány csak himezni és írni tud (úgy, ahogy), hogy bűnronda volt, vagy szépség, az idős, gazdag úriember elvette, ha ellenkezett, jól elverte. A férfi volt az úr!
2023. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt tudom.

A legtöbb esetben viszont a könyvekben sokkal nagyobb a szabadság.

Két példát is írtam, ilyeneket keresek még.

2023. febr. 26. 02:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A könyvekben a valóságot felülírta egy vágy, mint ahogy Jane Austen Emmájában is egy gazdag, önálló, még apján is uralkodó lány tűnik fel. De ilyenek az írónő környezetében sem voltak, ő maga nem ment férjhez. Írni persze mindent lehet, de még vagy száz évnek kellett eltelnie és az I.Világháborúnak, mire ez valósággá vált.
2023. febr. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Írtam tudom, hogy abban a korban teljesen más volt a nők élete.

Nem ilyen valósághű könyveket keresek, hanem olyat, amit kifejtettem.

2023. febr. 27. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!