Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi ennek a könyvsorozatnak a...

Tenshi98 kérdése:

Mi ennek a könyvsorozatnak a címe?

Figyelt kérdés

Még nagyon régen olvastam egy könyvsorozat első kötetét, amit nagyon élveztem, de valamiért (már nem emlékszem) nem folytattam tovább. Sokáig meg is feledkeztem róla, egy időben próbáltam felkutatni, de sikertelenül. Most viszont szeretném tényleg megtalálni azt. Remélem a leírás alapján valaki felismeri:


A történetben három testvérpár van, két lány és egy fiú. A legidősebb testvér egy ilyen 15-18 év közötti lány, a középső testvér egy 13 év körüli fiú és a legkisebb pedig egy 8-10 év közötti kislány. Valamiért nem a szüleikkel élnek, hanem egy árvaházban (nem rémlik mi van/lett a szülőkkel), ahonnan majd megszöknek. Már nem tudom hogyan, de elindulnak egy útra, mely során mágikus könyvek után kutatnak. Az elsőt ha jól rémlik még a szüleik hagyták rájuk. Mindhárom könyv egy-egy testvérhez tartozik és valami képességgel rendelkezik. A legelső könyv a legidősebb testvéré, a második a középsőé és a harmadik pedig a legkisebbé. Az első kötet az első könyvről szól és így tovább a harmadikig, ez megmaradt. A sztori során egy mágikus világba csöppenek és csupa ilyen természetfeletti dolog történik velük.


Hát így ennyi maradt meg a sztoriból, remélem valaki tud segíteni nekem. :) Még annyi, hogy ezt ilyen 14-15 évesen olvastam és az ifjúsági irodalmi szekcióban találtam a helyi könyvtárban, szóval ilyen korúaknak szól.



2022. aug. 26. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Tipp:

John Stephens - A Kezdet Könyvei trilógia.

2022. aug. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez az! Köszönöm szépen! :D
2022. aug. 27. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!