Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van bármi esély Sharon Kay...

Van bármi esély Sharon Kay Penman regényeinek magyar megjelenésére (Plantagenets sorozat, Welsh princes sorozat)?

Figyelt kérdés

Emlékszem a Trónok harca alatt újra megjelentették Druontól Az elátkozott királyokat, mert George R. R. Martin nagyon ajánlotta.

A House of the dragon valós történelmi példáját meg Sharon Penman dolgozza fel (Matilda vs. István, II. Henrik, stb.) a regényfolyamában, When ​Christ and his saints slept, stb. és Martin is ajánlotta őt. Vagy nem sok esély van rá?



2022. aug. 27. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Jó lenne, ha megjelentetnék, de még jobb, ha az Elátkozott királyokból készülne televiziós sorozat. MERT nemcsak IV.Fülöp francia király utódait, de egész rokonságát, a nápolyi és a magyar ágat is sújtotta a templomosok átka. Elég, ha Endre calabriai herceg megfojtását emlitem, vagy nápolyi Johanna királynő úgy fizetett érte, hogy az unokaöccse megfojtatta. Aztán az unokaöccsöt megöltette Lajos király özvegye. Förtelmes história, elejétől a végéig (közben kihaltak a Capetek, a Valoisok, a Bourbon család francia ága stb.)
2022. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, izgalmas sorozat lehetne. HBO bepróbálkozhatna megint egy történelmi drámával, főleg úgy, hogy az egyik legsikeresebb sorozatával tudná részben reklámozni. :D
2022. aug. 27. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a Százéves háborúval Anglia is bekerült ebbe a körbe, ugyanaz a gyilkolás zajlott le ott is, mint Franciaországban. Angliában csak a Hannoveri házzal kerültek ki az átokból.
2022. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!