Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri Rejtő Jenő könyveket...

Megéri Rejtő Jenő könyveket vásárolni? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontból éri meg? Megéri elolvasni párat, jó kikapcsolódás. De nekem nem lett a kedvencem. Antikváriumban olcsón megkapod. Elektronikusan vannak ingyen elérhetőek is.
2022. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Egy-két ismertebb művét esetleg vedd meg és olvasd el, a többit meg majd meglátod. Nekem sosem sikerült ráhangolódnom, valamiért erőltetettnek és fárasztónak érzem a stílusát.
2022. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 qkker1 ***** válasza:
100%
Egyik kedvenc íróm.
2022. szept. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Régebbi kiadásokat! Sok új, olcsóbb változat a MEK változat alapján készült, és nem ellenőrizték, így vannak ezekben kisebb hiányok, hibák.
2022. szept. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 harebell ***** válasza:
100%
Eléggé megosztó a stílusa, ha nem ismered, először érdemes kölcsön, könyvtárból vagy ingyenes e-könyvként olvasni. Aztán ha tetszik, be lehet szerezni.
2022. szept. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom elsőre a Tizennégykarátos autót, pl.
2022. szept. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tizennégykarátos autó volt számomra az első, az nagyon bejött, de olyan is volt amit örültem mikor végre vége lett és megbántam,hogy egyáltalán elkezdtem.
2022. szept. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 qkker1 ***** válasza:
100%

- Uram, a késemért jöttem!

- Hol hagyta?

- Valami matrózban.


.....

2022. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 qkker1 ***** válasza:
100%
Don Fülig di Szent James, a bolondságszigetek uralkodója.
2022. szept. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Bele kell kóstolni, ilyesmin kár ennyit is agyalni. Elkezded, eldöntöd. Talán, aki sok szépirodalmat olvasott előtte, annak nem akkora öröm, vagy aki nem annyira szeret vicces dolgokat olvasni, de a többieknek, legtöbbünknek jó buli. Én pl. lefekvés előtt is szoktam, a tiszta, egyértelmű világától megnyugszom... 49f


"Pénzt vagy életet!


- Életet!


A revolveres merénylő ettől a választól úgy megijedt, hogy visszahőkölt. A számtalanszor elhangzott támadó felszólításra, amióta a világ világ, először hangzott el a fenti válasz. A rabló lövésre kész pisztolya megrezdült a kezében, és egyszerűen nem tudta, hogy mit tegyen. A megtámadott egyén két karját nyugodtan felemelte, mint akit nem érdekel, hogy mi lesz.


Ez volt lefolyását és befejezését tekintve minden idők legkülönösebb és legszomorúbb bűnügyi komédiája. Színhely: San Francisco, Oakland. Írta: az élet.


- Barom! - ismétli a rabló. - Pénzt vagy életet! Nem hallotta?


- Mit ordít! Azt hiszi, süket vagyok? Miután szabadott választanom, hogy a pénzemet adjam-e vagy az életemet, én az életet ajánlottam.


Az útonálló helyzete kétségbeejtő volt.


- Ha komédiázik pórul jár! Háromig számolok!...


- Maga egy számtantanár, becsületszavamra!... Mondtam, hogy az életet megkaphatja. Én ingyenélő vagyok, hát az életre nincs rezsim. De honnan veszek másik ötven centet, ha ezt odaadom?


Most képzeljük el a rablót. Agyonlőjön valakit, tehát villamosszéket kockáztasson ötven centért, vagy szégyenszemre távozzék e rövid beszélgetés után?"

2022. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!