Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kezdő olvasóknak melyik műfaj...

Kezdő olvasóknak melyik műfaj ajánlatos?

Figyelt kérdés

25 éves létemre egyetlen könyvet sem olvastam eddig. Egyenlőre olyan könyveket keresek amiknek könnyű megérteni a sztorijait.


A kaland regények jó választás lehet kezdőknek? Pl. Harry Potter, Vajk, Outlander stb…


2022. szept. 16. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olvass novellákat. Azért mert azok rövidek. Kezdetnek nem rossz, és egyszer csak azt fogod észre venni, hogy nem tudsz letenni egy olyan terjedelmesebb könyvet sem mint a Harry Potter könyvek. De ha azonnal ilyen hosszabb könyvbe kezdesz, nem biztos, hogy be is fejezed, az pedig igazán kár lenne.
2022. szept. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen filmeket is nézel. Ha romantikusat, akkor romantikusat, ha sci-fit, akkor sci-fit.


Sőt, vannak olyan könyvek, amik sztori szerint is kapcsolódnak filmekhez. A folytatásuk, előzményük, vagy csak egy világban játszódnak velük. (Pl Alien, Predator, Star Wars).


De azért egyből ne valami 1000 oldalasnak kezdj neki.

2022. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Talán lehetne ifjúságival/könnyebbekkel kezdeni, pl:

London: A vadon szava

Twain: Huckleberry Finn

May: Winnetou


Rejtő: Tizennégykarátos autó

Jerome: Három ember egy csónakban


de leginkább érdeklődési körödnek megfelelően kéne keresned. Esetleg menj el könyvtárba és kérd, hogy javasoljanak, nézelődj a szabadpolcon!

2022. szept. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
A Vaják, meg ezek nem hiszem hogy túl szépek szövegileg, max izgalmas a sztori. Ezzel semmi bajom nincs, de a szebb megfogalmazások, irodalmibb nyelvezet is egy örömforrás, amikor látod, hogy milyen nagyon birtokában van a nyelvnek a szerző...
2022. szept. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy amilyen témák amúgy is érdekelnek.

Ajánlgathatnak itt neked Rejtőt, ha téged mondjuk a tipikus romantikus cuccok érdekelnek.

Mik a kedvenc filmjeid, sorozataid? Esetleg videójátékok?

Említetted a Vajákot, ezek szerint szereted a kalandos, fantasy történeteket?


Utolsó, ez annyira szubjektív. Van, aki pont nem szereti a nagyon agyonírt könyveket, pl. én sem. Egyszerűen nem szeretem, mikor minden mondat a hajnali napfény játéka a harmatcseppen. Nekem ettől olyan... művi lesz az egész.

2022. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Ja, hát van olyan is, ami látszólag irodalom, de túlírt, vagy csak irodalom szeretne lenni. Vagy csak túl romantikusé s tényleg a falevélről két oldalon értekezik a szerző. Attól én is behalok. Sokfélét meg kell kóstolni, kérdező, aztán amelyik tetszik arra tovább. Ha Vaják tetszik azt olvasd, ha Mikszáth, akkor meg őt. Fedezd fel ezt a szép és tágas birodalmat! :-)
2022. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%

Én ajánlanám Leiner Laura könyveit. Az IOV sorozat kifejezetten tetszett 🙂

Harry Potter is jó, számomra az letehetetlen kategória, bár nem szeretem annyira mindegyik részét.

Rejtő Jenőtől a Szőke ciklon is vicces.

Tonke Dragt: Levél a királynak című könyve is olvastatja magát.

Én szeretem a mesekönyveket is 🙂

Eleanor H. Porter: Az élet játéka című könyv is nagyon jó

2022. okt. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!