Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vannak olyan jelenetek az...

Vannak olyan jelenetek az elsősorban gyerekeknek, kamaszoknak íródott regényekben, amelyek olvasásakor hidegrázás kapott el, mert annyira félelmetes, borzongatós volt az rész?

Figyelt kérdés

Például a Harry Potter 5. vagy 6. részében volt egy jelenet, ahol ha jól emlékszem, Ron arról beszél Harry-nek, hogy amikor Sirius házában voltak, akkor az egyik éjszaka arra ébredt, hogy Sirius házimanója ólálkodik a sötétben az ágyánál, és hogy ez a látvány mennyire nyugtalanító volt Ron számára.

Ekkor kicsit megborzongtam, mert elképzeltem magam előtt, hogy egy kicsiny, torz alak ólálkodik éjszaka az ágyamnál :D



2022. okt. 29. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen a Harry Potter 4. részéből a "Csont, hús és vér" című fejezet, és az abban történtek.
2022. okt. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, kevesen ismerik, de hátha valaki mégis. :) Lois Lowry - A Fiú című kötetében volt egy jelent, amikor Gabriel megöli a Cseremestert, hát az sokkolt egy picit. Nem volt durva igazából, csak hogy ha visszagondolok arra, hogy ennek a regénysorozatnak az 1. kötete, az Emlékek Őre ténylegesen gyerekkönyvként van aposztrofálva, akkor igenis durva.
2022. okt. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

SPOILER ALERT


Anthony Horowitz: Az utolsó bevetés

Az Alex Rider sorozat utolsó része, és abban eléggé sokkolt az au pair halála és hogy az mit váltott ki Alexből. A dolog felvezetése volt igazán borzongató. Engem a hideg kilelt tőle.

2022. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!