Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van arra valami magyarázat,...

Van arra valami magyarázat, hogy Harry Potter miért hordott szemüveget végig, ahelyett, hogy egy varázslattal megjavította volna a szemét?

Figyelt kérdés

Akár a könyvekben, akár Rowling-interjúban volt erről szó?

Ugye, a szemüvegből rengeteg problémája adódott, leesett párszor, amikor harcolnia kellett az életéért.

A testváltoztató varázslatokból is rengeteg van, mondjuk egy pillanat alatt össze lehet forrasztani egy törött csontot, vagy újra lehet növeszteni egy eltüntetettet. De Hermione nyúlfogát is le lehetett kicsinyíteni normális mértékűre. Stb. Szóval az kizárt, hogy lehetetlen lenne.


2022. nov. 6. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rowling nyilatkozta, hogy a szemüveg Harry "gyenge pontja", ezzel is kifejezve, hogy a varázslók nem istenek és Harry is sebezhető hiszen szemüveg nélkül nagyon rosszul lát.
2022. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így okosabbak tűnt.
2022. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1

Igen, de azt nem mondta, hogy mi volt a célja vele, miért hagyta meg végig Harrynek? Elég következetlen dolog, hogy mindig mindenki varázslattal old meg dolgokat, de a főszereplő ott szenved a szemövegével. (Mondjuk, a következetesség egyáltalán nem jellemző a sorozatra, de ez már elég durva.)

2.

Szerintem is, egy "varázstalan" világbeli regényíró szemével nézve alkotta meg ezt a dolgot, esendőséget és okosságot sugallva a szemüveggel. Csak hát, ugye, a történet épp arról szól, hogy létezik varázslat...

2022. nov. 6. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából erre csak fan teóriák vannak, hogy miért. Az egyik szerint - ez elfogadhatónak tűnik - a veleszületett, vagy nagyon fiatal korban szerzett rosszul látást semmilyen varázslattal nem lehet korrigálni, csak ha egy bizonyos kor felett "romlik el" a varázsló szeme. Most így belegondolva, Dumbledore-on, James-en és Harry-n kívül nem is emlékszem más szemüveges varázslóra a filmekből, ők nyilván már kiskorukban is rosszul láttak. McGalagony csak néha hordta, gondolom ő nem érezte szükségét annak, hogy varázslattal teljesen helyreállítsák a látását.
2022. nov. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én igazából nem emlékszem semmilyen más testformálásra se, amiről szó lett volna, hogy lehetetlen. (Na jó, de ha már itt tartunk, akkor miért voltak csúnya és rossz alakú emberek? :)

Tegnap nézegettem egy kicsit, és még két megnevezett figurát találtam szemüvegben (Hisztis Myrtle és Sybill Trelawney), meg még a tömegjelenetekben pár névtelen statisztát.

Nekem ez így, magyarázat nélkül, egyszerűen csak egynek tűnik a sok hibából.

Amúgy, köszönöm a válaszokat. :)

2022. nov. 6. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mindent varázslattal meggyógyítani. Olyan elméletet is olvastam hogy a szeme akkor sérült meg, amikor az átkot kapta, ezért nem lehetett helyrehozni. Pont, mint Mordon szemét sem tudták, mert átoksérülés volt. De egyébként ha megnézed, több varázsló is szemüveges a történetben: Arthur Weasley, Percy, McGalagony, Dumbledore.
2022. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Háát, elég erőltetett ötlet, de hát, na, mégis valami.

Csak hát már elég sok szemüvegest összeszedtünk, mindenki nem lehetett átok miatt rövidlátó.

Köszönöm a magyarázatot.

2022. nov. 8. 05:07
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tele volt a HP szemüveges szereplőkkel.

Harry, James, Dumbledore, McGalagony, Trelawney, Mr. Weasley, Percy, Rita Vitrol.

2022. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezekről volt szó itt eddig.
2022. nov. 10. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!