Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan népszerű könyv,...

Van olyan népszerű könyv, könyvsorozat, vagy szerző, aki nagyon népszerű, de valami miatt van benned egy belső utálat felé?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen pl a Harry Potter. Tudom, hogy mindenki imádja, de pont ez a hatalmas rajongás taszít. Soha nem fogom elolvasni (szerintem). Nektek van ilyen?

2022. nov. 20. 09:38
A kérdező szavazást indított:
Harry Potter
Gyűrűk ura
Sarah j. Maas
Leiner Laura
Stephen King
Musso
Vaják
Bármi/bárki, aki/ami klasszikus szépirodalom
Más
Nincs ilyen
32 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Miért utálnám bármelyik szerzőt is? Legfeljebb nem tetszik a műve, és akkor nem olvasom. De utálni?!
2022. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is a Potter. Lehet, hogy jó, de amekkora iszonyat hisztéria megy körülötte, az már engem taszít. Filmben a Star Wars ugyanez.

A Gyűrűk urát pont azért kedvelem, mert amellett, hogy a sztori tetszik, az összes GyU-rajongó jó fej, akit ismerek. Kinget is szeretem, Leinert is, a Vajákat is, Maast meg Mussót csak hallomásból ismerem, körülöttük én abszolút nem látom ezt a hisztériát (Musso fenn is van a listámon, hogy olvasnom kellene valamit tőle).

2022. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Maas és Leiner Laura borzasztóan gyermeteg, tinilánykás könyveket írnak. Nagyon nem szeretem. Ezek a tipikus gimis lányos cuccok soha nem is érdekeltek, még akkor sem, amikor gimis lány voltam. Maas meg... ugh. Szeretem a fantasy könyveket. Utálom a fantasy könyvnem álcázott "jajj, majik jó pasit válasszam" könyveket.


Kinget csak baromi hatásvadásznak tartom. A magánvéleményem, de a gyerek karakterek orgiáit sem szeretem olvasni. Nem, nem gondolom hogy annak ott volt helye és értelme, baromi ízléstelen és szükségtelen. Beteg választás.

2022. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem utálom azért, de Suzanne Collins iránt érzek némi ellenszenvet, mert irtó középszerű az Éhezők viadala és soha nem értettem a hype-ot körülötte, egy rém gyenge másolata Takami Kósun eredetijének.
2022. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem nevezném utálatnak, inkább erős szkepszisnek, amit azokkal a könyvekkel szemben viseletetek, amik túl vannak rajongva.


Harry Potter - nem rossz, de nem életem könyve. Millió jobb sztorit és jobban megírt sztorit olvastam már, sőt, eredetibbet is. Nem értem a hisztérát, és jellemzően én vagyok a fekete seggű ördög, amiért nem állok be a rajongók sorába.


Gyűrűk Ura lehet hogy eredeti meg jó sztori, de Tolkien stílusa lehoz az életről. Ugyan azért nem csípem Jókait sem. Nem is értem, hogy lehet ezeket szeretni.


Leiner Laura nem tudom hogy futott be, tündérmeséket ír nagylányoknak. Nem utálom, csak nem értem, hogy lett ennyire sikeres, ami ennyire semmilyen.


Szintén nem a hype miatt, hanem saját "érdemeik" végett, amiket igazán nagyon nem bírok elviselni, azok az újmodern káros nyálas szopós-nyalós szemetek, amiknek a zászlóshajója A szürke 50 árnyalata.

2022. nov. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
#3 Az az orgia egyetlen könyvben volt benne, és azt hiszem, King már nyilatkozta, hogy ma már nem írná bele.
2022. nov. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

6:

Értem, akkor is borzasztó ízléstelen és felesleges volt. Ez egy konkrét példa arra, amit mondtam. Szerintem King hatásvadász. Ha azt a jelentetet nem írta volna meg, akkor is annak tartanám, egy konkrétan borzasztóan beteges jelenet minusszal.


Másrészt ez, hogy most nem írná bele... oké? Ettől még ott van. Nem értem, hogy ettől miért kellene kevésbé nem szeretnem.

2022. nov. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Az volt fura, hogy közel 100 könyve van, és te kiemelted 1 könyv 1 jelenetét, hogy emiatt nem szereted...
2022. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül stephen king. Ha lenne normális horror irodalom ténylegesen tehetséges írókkal, akkor már rég az enyészetbe veszett volna a neve. Sőt, kétlem hogy egyáltalán lett volna lehetősége kiadatni a többszáz túlméretezett, unalmas, millió sebből vérző könyvét.


A trónok harca sorozat a másik amit ki nem állhatok, de arra nincs tényleges okom, hanem olyan mint neked a harry potter. Évek óta mindenhol ott van, lehetetlen kikerülni, de ettől függetlenül gondolom jó maga a sztori.

2022. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

"de a gyerek karakterek orgiáit sem szeretem olvasni"

Melyik könyvében volt ilyen? Mert szerintem az összes magyarul megjelent könyvét olvastam, de ilyenre nem emlékszem.


Egyébként minden jó író hatásvadász, különben nem érne el hatást.

Kingnek pedig sok műve több mint horror, bőven befér(ne) a szépirodalom kategóriába. Egészen kivételes jellemábrázolása van, briliánsak a belső monológjai, ritka magas szintű az atmoszféra teremtő képessége. Olvasd el a Holtsávot, a Tortúrát, az Atlantisz gyermekeit, vagy mondjuk a Remény rabjait! Szépirodalmi remekek.

2022. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!