Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Használtok e-book-t (e-könyv...

Használtok e-book-t (e-könyv olvasót)?

Figyelt kérdés
Mi az előnye? Mi a hátránya?

2022. dec. 4. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Előnye, hogy sok könyvet rá lehet rakni, és ha tegyük fel, hosszabb időre elutazol valahova, és amúgy vinnél magaddal 3-4 könyvet, akkor még is csak könnyebb helyette csak egy e-book olvasót vinni, mint ténylegesen annyi könyvet bepakolni a táskádba. Emellett van, amelyikben van háttérvilágítás, illetve lehet szótárat is rárakni, szóval ha esetleg angolul olvasol, de nem értesz minden szavat, akkor egy kattintással lefordíthatod.


Emellett ha az ember legálisan szerzi be az e-book könyveket, akkor is azért olcsóbb valamennyivel, mintha rendes kinyomtatott formában venni még.


Talán az egyetlen hátránya az, hogy lemerülhet, viszont a legtöbbnek az akksija elég jól bírja, szóval nem feltétlen mondanám ezt hátránynak, mivel jó sokat kibír egy töltéssel. Illetve azért még is csak egy kicsit más, mint ha rendes nyomtatott könyvet olvasnál. Van e-book olvasóm, de még is csak jobb egy könyvet tényleg a kezedben tartani.

2022. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Konkrét célhardvert nem. Ahhoz képest, hogy mennyit tud, drága. jelenleg telefonon olvasok e-könyvet, az úgyis mindig nálam van és figyelek rá, hogy ne merüljön le. Ebook olvasás amúgy sem meríti nagyon.


Tervezek venni egy tabletet és főzött romot flashelni rá, elsősorban kifejezetten e-book olvasási célra.

2022. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Igen, 2015 óta, ha jól emlékszem.


Az előnyei:

- Kicsi és könnyű. Ha sokat költözöl, utazol, koleszban/kis lakásban laksz, nincs helyed pakolni, akkor nagyon jó.

- Ugyan ebből az okból nagyon jó, ha esetleg van valami mozgásszervi betegséged (reuma, nem mozog jól a kezed vagy nem tudsz vele nehezebb dolgokat tartani, mert nincs bennük erő), vagy fogyatékosságod van. Ha rosszul látsz, akkor is lehet nagyon praktikus, mert te választod a betűméretet, típust, margót, stb. Az enyémen már van egy bizonyos betűtípus is, ami elvileg segít a diszelxiás embereknek.

- A legtöbbnél van világítás. Ez akkor nagyon jó, ha olyan helyeken olvasol, ahol nem jó a fény, vagy nagyon változó. Gondolok itt pl. tömegközlekedésre, nyilvános helyekre.

- Bárhol, bármikor tudsz szerezni új olvasnivalót, ha van interneted. Én vidéken lakom. egy "csak beszaladok a városba" is kb 30-45 perc egy irányba. Ráadásul éjjel, hétvégén, ünnepekkor nyilván nincsenek is nyitva a boltok folyamatosan. Viszont az internet nem zár be, mert vasárnap van.

- Ha a hangulaton múlik nálad az olvasás, akkor is tök jó, mert minden lehet nálad egyszerre. Tegyük fel, elutazol. Normál esetben viszel 1-2 könyvet, de így minden nálad lehet és olyat tudsz választani, amihez épp kedved van.

- Személy szerint engem zavar bizonyos könyvek betűmérete, formatálása, stb., főleg mikor váltok. Egy ebook olvasón mind ugyan olyan. Nekem így gyorsabban megy az átállás egyik könyvről a másikra.

- Ha nem szokványos az ízlésed, akkor is jó. Nem vagy egy bizonyos könyvesbolt kínálatához kötve. Vietnámi családregényeket pont olyan gyorsan tudsz beszereni, mint az éppen aktuális sláger könyvet, ami minden boltban a kirakatban van.

- A szótár funkció, főleg ha épp nyelvet tanulsz.


Hátrány:

- Ha viszed magaddal, kell rá tok. Tuti megkarcolódik. Nálam a "majd vigyázok rá, nem lesz gond" nem jött be. Ugyan ebből az okból vigyázni kell, hogy ne ejtsd le.

- Kell tölteni. Nem gyakran, nem sokat, tehát engem nem zavar, de sokan hatalmas ügyet csinálnak belőle. Napi szintű használattal is heteking bírja.

- Ha téged érdekel a könyvek polca rakosgatása, meg szaglászása, ez lehet a gond. Engem abszolút nem foglalkoztat egyik sem.

- Bizonyos típusok/modellek nem vízállóak. Az enyém már az, de az előző nem volt. Mondjuk a papír könyvet kádba ejteni sem jó biznisz. Lényeg a lényeg, vásárlás elött nem árt megnézni, hogy bírja-e a vizet.

2022. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 harebell ***** válasza:
52%

Az előnyeit már leírták, annyit hozzátennék, hogy sokkal sokkal szemkímélőbb, mint telefonon vagy tableten olvasni, össze sem lehet hasonlítani.


Hátrányát én nem igazán tapasztaltam, elég sokáig bírja egy töltéssel. Nyilván jobb érzés rendes könyvet tartani kézben, illetve néhol a tördelés vagy az illusztráció nem szépen jelenik meg, de nekem ez még belefér.

2022. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Telefonon olvasok.Leggyakrabban.


Van egy ~30 ezer alatti Navon könyvolsasóm Nyomó gombos.Idegesít a kattogása ;).

Hosszabb távokon,kórházba viszont milliószor jobb.

Az akksi sokkal tovább bírja.


Engem az ár érdekelt leginkább.

Nem bántam meg.

Alap készülék.Háttér világitásos.Sdkártyát ismeri.

Egy powerbankkal sokáig üzemel.

2022. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MDaniel98 ***** válasza:
52%
Van, de nem nagyon használom.
2022. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Viszonylag keveset olvasok, de nemrég beszereztem egy e-book olvasót. Számítógéppel dolgozom, az és a telefon képernyője elég sokat árt a szememnek. Sokszor fáj, ki van száradva. Ezért vettem e-book olvasót, hogy amit lehet arról olvassak, mert kíméli a szemem. Az enyémről jól használható a böngésző, a gmail, és néhány egyszerűbb androidos alkalmazás is. Színes kijelzőset vettem, mert néha képregényt is olvasok. Egész korrekt módon jeleníti meg. Ezen kívül lehet rajta kézzel jegyzeteket írni, ami néha kifejezetten üdítő a billentyűzet használat helyett, valamint egyszerűbb rajzok, ábrák is készíthetők vele. Lehet szövegkiemelőzni, könyv mellé jegyzetet készíteni, úgyhogy tanuláshoz is nagyon hasznos lehet. Az aksi nagyon sokáig bírja. Egy helyen tárolhatók a könyvek, jegyzetek, felhőtárhelyhez is hozzá lehet férni.

Én is aránytalanul drágának találtam, de úgy érzem, megérte. A szemem egészsége fontosabb.

2023. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!