Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Dűnét tanítják az iskolàkban?

A Dűnét tanítják az iskolàkban?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen szinten, ha nem, akkor szerintetek miért nem?

2022. dec. 7. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Egyáltalán hogy merül fel hogy tanítanák? Miért kéne?
2022. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Micimackót sem.
2022. dec. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Az irodalom oktatással az a legnagyobb baj, hogy 19. századi dolgokat tanítanak, 20. századi módszerekkel, a 21. században.
2022. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem tanítják.

A kötelező olvasmányok célja ELVILEG az, hogy megszerettesse az olvasást a fiatalokkal. És emellett persze jó lenne, ha műfajokat is megismertetné velük.

Szóval ha a sci-fi megismertetése a cél, akkor én inkább olvastatnék Asimovot a gyerekkel. Sokkal könnyebb olvasmány, mint a Dűne, sokkal tisztábban mutatja be a sci-fi műfaját.

A Dűne egy kicsavart sci-fi. futurisztikus világ (azaz hát konkrétan a világunk jövője) de a modern technológia alig ütni fel a fejét, ehelyett inkább fantasybe illő, szinte mágikus módszereket hassználnak.

Aki ismerkedik eg műfajjal, annak a műfaj alapjaival kellene megismerkednie. Élvezhető formában, persze, hogy kedve is legyen rá. Szóval pl a fantasyt se a Szilmarilokkal indítsuk, jó lesz a Hobbit is:D

2022. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
11%
Miért kellene tanítani?
2022. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#5 Talán hogy a 70 évnél nem régebben készült művek jellegével, értékeivel, fogyasztásának mikéntjével is tisztában legyen a fiatal. Vicc, hogy az oktatás évtizedek óta úgy tesz, mintha minden művészeti ág megszűnt volna létezni a két világháború között.
2022. dec. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Szerintem mint műfajteremtő, a Dűne is tökéletesen beleillik a palettába, és aki azt mondja rá, hogy ponyva, arról nem tudom elhinni, hogy olvasta.

Nem is gondolom, hogy kötelezőnek kéne lennie (ahhoz túl hosszú, és nehéz egy átlagos gimisnek), de beszélni mindenképp érdemes lenne róla. Ahogyan pl a fantasy zsáner klasszikusairól is. Meg ugye nyilván nem ártana egy-két modern könyv is, mert azok sokkal emészthetőbbek, mint a klasszikusok.

Meg szerintem nem időrendi sorrendben kéne haladni, hanem műfajok szerint, a könnyebb prózákkal kezdeni, utána szépiradom, líra, stb, úgy sokkal emészthetőbbek lenne a tantárgy

2022. dec. 7. 14:53
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Én azért nem gondolnám, hogy olyan iszonyatos nagy impactje lett volna. Persze, elismerendő alkotás, de korántsem hasonlítható Asimov vagy Tolkien munkásságához.
2022. dec. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 NTBS ***** válasza:
68%
Nem. A gyerekek egy része semmit nem olvass.
2022. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9

Pontosítanék. A gyerekek legnagyobb része nem olvas.

De ettől még irodalom óra létezik. És szerintem a Dűnének ott a helye, szerintem sokkal ismertebb, mint pl Asimov (és nem a film miatt).

Nem ismerem Asimovot és a munkásságát, azt láttam, hogy írt a Dűne 1965-s megjelenése előtt is, de nem tudom, hogy mikor lett felkapva. A Dűne azonnal hatalmas siker lett, George Lucas is abból inspirálódott

2022. dec. 7. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!