Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Történelmi könyvek?

Történelmi könyvek?

Figyelt kérdés

Tudnátok történelemmel kapcsolatos könyveket mondani? Bármely időszakból, lehet benne szerelmi szál is csak ne legyen túl száraz, ismeretterjesztő jellegű

Pl.: Ambrózy báró esetei, Anjouk



2023. jan. 7. 17:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy töri szakosként nehezen tudom megítélni, hogy egy történelmi témájú könyv mennyire száraz (ha valami nagyon az, az nyilván feltűnik). Én a Taiko-t ajánlom, nagyon kedvelem, a feudális japánról szól.
2023. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2023. jan. 7. 17:25
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Asperján György: Csapataink harcban állnak - 1956, Gábor Zoltán: Orgia - 1944 - budapesti nyilas uralom
2023. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 TR75 ***** válasza:
100%

Passuth László regényei

Rónaszegi Miklós regényei (bár ezek inkább ifjúsági kalandregények, amik egy-egy történelmi esemény hátterében vagy mellékágán játszódnak, akár fiktív alakokkal)

2023. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Tolnai Nagy Lexikona
2023. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Holokausztos két kedvencem Az elveszett lány története, és Az SS kiiktatása.

Régebben olvastam a Bizánc trilógiát, nekem az is tettszett. Marcellus Mihálynak is sok töris könyve van. Van köztük több jó is szerintem, bár elég vontatott némely részük, de megéri.

2023. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak!
2023. jan. 7. 22:08
 8/16 TR75 ***** válasza:
100%
V.G.Jan Tatárjárás trilógiája is jó (annak ellenére, hogy a legsötétebb sztálini terror idején írta).
2023. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Robert Merle-Francia história sorozat (egy francia hugenotta másodszülött fiúról szól, aki a király kéme lesz)

Maurice Druon-Elátkozott királyok sorozat (százéves háború időszaka)

Graham Shelby-A Sátán széttörte láncát - Farkas a kertek alatt + Sötét lovagok - Hiú királyok (a keresztes hadjáratok körüli időszakban játszódik)

Bármelyik Alison Weir és Philippa Gregory könyv (az angol történelem nagy nőalakjairól írnak)

Leon Uris- Exodus, Mila 18, A Királynő törvényszéke, Armageddon, Mitla-szoros (II. világháborús témák)

Irvin Shaw-Oroszlánkölykök (szintén II. világháború)

Bán Mór-Hunyadi sorozat ( a cím mindent elmond)


Simon Scrarrow könyvei az ókori Rómában játszódnak


Ezek szerintem olvasmányosak, mindegyik történelmi korszakot "civil" szereplők szemén keresztül mutatja be, tehát nem csak a száraz történelmi tényeket sorolja fel. Ezen kívül még millió könyvet tudnék sorolni, de ezek a kedvenceim, hátha neked is tetszeni fognak.

2023. jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sienkiewiczet nekem is ajánlották. Én pedig ajánlom a figyelmedbe A sógunt, valamint Ken Follett könyveit.
2023. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!