Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trágárság és szexjelenetek...

Trágárság és szexjelenetek egy könyvben?

Figyelt kérdés

Épp egy könyvet próbálok írni (hobbiból, de azért érdekel), amiben leginkább fiatalok szerepelnek. Többször belecsöppen a "bmeg" és a "szr" szavak (ez a kettő a leggyakoribb), illetve szexjelenetek is vannak, ott is beszélnek csúnyán. Szerintetek ez jó így, vagy nem kéne csúnya szavakat tartalmazzon egyáltalán?


Amúgy nincs állandóan csúnya beszéd benne, de fogalmam nincs mi mást írhatnék, ha nem "bmeg"-et. Szerintem manapság senki nem beszél úgy a fiatalok között, hogy "a fenébe", vagy a "macska rúgja meg", mindenki bmeg-et mond ha ideges.



2023. jan. 8. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Vannak, akik egyáltalán nem értékelik a káromkodásokat egy könyvben, én például be is csukom, ha szembejön velem mondjuk az általad példának felhozott "bmeg". Akadnak a fiatalok között olyanok, akik nem beszélnek csúnyán, és valóban csak annyit mondanak, hogy "a fenébe" és "a francba" (bár ezek régebben meglehetősen csúnyának számítottak).


Aztán vannak olyanok is, akik rajonganak az olyan könyvekért, ahol csúnyán beszélnek, mert szerintük jó, ha egy írás szókimondó.


Ugyanezt tudom mondani a szexjelenetekkel kapcsolatban: vannak, akik szeretik az erotikus sztorikat és vannak, akik az ilyen jeleneteket átlapozzák. Nem fogsz tudni mindenkinek megfelelni, ezért ne felelj meg senkinek, csak magadnak! Ha neked így tetszik, akkor nincs is miről beszélni.

2023. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Én a való életben sem szeretem a káromkodást, de leginkább akkor van vele probléma, ha valakinek minden második szava az. Szerintem a néhai káromkodás rendben van a könyvekben, de ne folyton, az számomra legalábbis nagyon irritáló. A szexjelenetekkel pedig ugyanígy. Olvastam már olyan könyvet, ami a könyv felétől átváltott egy teljesen erotikus könyvvé, amikor egyáltalán nem annak indult. Engem nem zavarnak a szexjelenetek, de ha minden oldalon csak az van, akkor azt a könyvet sem fogom kiolvasni.


Amúgy meg az első válaszolóval egyetértek, mindenkinek úgy sem fogsz tudni megfelelni.

2023. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mértékkel belefér mind a kettő.

A trágárságnál az a lényeg, hogy csak akkor legyen, lehetőleg azért ne túl gyakran, amikor a szereplő olyan intenzív érzelmeket él át, hogy ezzel tudja kifejezni magát a legjobban, mert dühös, ideges stb.

A szexjelenetekkel is jobb megtartani a mértéket, illetve túl részletesen nem biztos, hogy ki kell bontani, hogy ilyen, meg olyan pózba teszi be meg stb. Nagyobb hangsúly a szereplők érzelmi ráhangolódásán legyen szerintem ilyenkor.

2023. jan. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Valami azt súgja h nem fogom megvenni ezt a könyvet, és nem a trágárságok miatt..
2023. jan. 9. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-eske neked mindegy..
2023. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Előbb olvassál Zola regényeket.
2023. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!