Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Outlander sorozaton kívül,...

Az Outlander sorozaton kívül, Diana Gabaldon többi könyvét le fogják fordítani magyarra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az Outlander fordításával is eléggé le vannak maradva, de nagyon érdekelnének a Lord John könyvek és a novellák is.


Meg lehet valahol nézni, hogy ezeket tervezi-e valamelyik kiadó lefordítani? Esetleg azt, hogy mikorra várható a fordítás?



2023. jan. 13. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a Lord Johnos könyvek külföldön sem arattak akkora sikert, mint az eredeti sorozat.

Tekintve a fordítás ütemét (meg hogy mindig ketté nyirbálják a köteteket), szerintem max akkor van rá esély, ha végigmegy a fő sorozat, és még utána is indokolják a számok.


De idén - igaz, az nem Gabaldon - jön pl. Samék Skócia-járós ivós-beszélgetős könyve (amiből a sorozat is volt, Men is kilts vagy valami ilyesmi), szóval azért kedveskednek az Outlander rajongóknak - ha ilyesmibe belevágnak, talán a LJ könyvekre is van esély. :)

A novellákra viszont ne nagyon számíts, hacsak nem teszik bele extraként valamelyik könyv végébe. Az ilyen kiegészítő apróságokkal csak a legjobban fogyó íróknál foglalkozik a KMK.

Gabaldon pedig sokáig kaszagyanús volt, csak a sorozat kapta fel a könyvet is.

2023. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez érthető és szerintem is inkább az Outlandert fordítsák először, de én azért bánnám, ha a LJ könyvek teljesen kimaradnának.


Sam és Graham könyvét már decemberben előjegyeztem, viszont ott se látok kiadási időpontot. Ezeket valahol meg lehet nézni, vagy figyelgetni kell az oldalt és egyszer csak előrendelhető lesz?

2023. jan. 13. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában ha már van várható megjelenés, az fel szokott kerülni az adatlapra.

A kiadó még moly.hu-n is azt kommunikálja, hogy még nem álltak össze az idei terveik, most rakják össze, szóval szerintem amiatt nincs még várható megjelenés sem, szerintem nemsoká lesz.


Viszont ha előjegyezted, akkor küld róla mailt a rendszer, hogy hahó, előrendelhető a könyv, ha még mindig érdekel, itt a link, tedd kosárba. :) Szóval nem maradsz le róla semmiképp, nem kell figyelgetni az oldalt.

2023. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2023. jan. 13. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!