Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan népszerűsítsem a...

Hogyan népszerűsítsem a szerzői oldalamat? Mások hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy olyan írók is, akiknek semmilyen publikált művük nincs (vagy nagyon minimális) rendelkeznek legalább pár száz követővel Facebookon. Hogy csinálják? Hogy találnak amatőr írók ennyi követőt maguknak?

Tőlem teljesen idegen az önreklámozás, és tudom, hogy ez hátrány, de mit kéne pontosan csinálnom? Hol és hogyan kéne népszerűsítenem a saját oldalamat és a műveimet?

Bármilyen tippet, tanácsot szívesen fogadok, ugyanis annak ellenére, hogy nehezemre esik majd ebbe belerázódni, úgy gondolom, hogy mondjuk regényekkel "házalásnál" nem rossz, ha már az ember fel tud mutatni egy szerzői oldalt, amit azért látogatnak is az emberek.



2023. jan. 13. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Néhány tematikus csoportban oszd meg. Esetleg molyon, wattpadon stb.

Én se különösebben reklámozom, tölteni is ritkán szoktam tartalmat, de 2400 olvasó csak összejött.

2023. jan. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom, közülük sok személyes ismerősük is, vagy bekövetnek más oldalakat, akik visszakövetik őket stb. Persze előbbi nem működik, ha az ember nem akarja összemosni az írói énjét a magánéletével. :D

Nekem is van facebookos írói oldalam, de pont azért, hogy a magánéletemtől elkülönítsem, ha kommentelek csoportokba, meg ide-oda. Az írói oldalamra viszont nem szoktam semmit posztolni, és nem is gyűjtök követőket, úgy vagyok vele, hogy ott érdemben nincsen nagyon célközönség, vagy ki találná meg? Mert az átlag Facebookoló, virágültetéssel foglalkozó Bözsi nénit, meg az autónepper Béla bácsit nem fogják érdekelni az én irományaim. Ehelyett Wattpadon vagyok aktív, olvasok másoktól, követek embereket, posztolok közleményeket az írásom állásáról stb. és ott próbálok építkezni, mivel ott olyanok látják, akiket érdekelhetnek is a műveim. Facet meg Discordot pedig ehhez csak a megfelelő csoportokat használom, ahol olyanok vannak, akik szintén írnak meg olvasnak.

Persze ha már valahol van egy követői bázisod, pl. Wattpadon, megpróbálhatod egy vagy több publikus közleményben oda terelni őket, de sok értelmét nem látom, mert Facebookon érdemben nincsen semmi szerintem.

2023. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1:

A tematikus csoport az írós csoportot jelent, ahol megengedett az önreklám? Ha nem posztolsz sűrűn, akkor mi az a konkrét dolog, amivel felkelted az emberek figyelmét? Vagy csak annyit írsz ilyenkor a bejegyzésbe, hogy "nézzétek meg az oldalam"?


#2:

Igen, nyilván Facebookon nehezebb specifikusan elérni a célközönséget. Én még csak most kezdtem nem rég publikálással próbálkozni, így Molyon nincs alkotói profilom sem egyelőre. Wattpaden régben fent voltam, de egyrészt nem olyan zsánerben írok, ami ott népszerű, másrészt eléggé azt láttam, hogy meglehetősen "kéz kezet mos" alapon népszerűsítik egymást az aktívabb alkotók, és minden arról szólt, hogy eléggé be...vágódjanak egymásnál. Nem azt mondom, hogy mindenkire érvényes ez egytől egyig, csak ez az attitűd engem nagyon taszított. Mivel én senkinek nem akartam puncsolni, csak hogy szépeket mondjanak rólam vagy, hogy becsillagozzák baráti alapon a műveim, ezért nem is jutott el annyi emberhez.


Egyébként jogos, hogy az amatőr írók oldalát sokszor az ismerőseik követik, de lehetséges, hogy valakinek több száz ismerőse van, akit ennyire érdekel, amit ő ír/írással kapcsolatban posztol? Mert szerintem nekem a kb. 500 facebookos ismerősömből csak kis töredéke követné be az írói oldalamat, mert sokakat nem érdekel az irodalom, meg ahogy írod, ott vannak a Bözsik meg a Bélák :) De én sem akarom összemosni a valós profilomat az íróival, ezért is vagyok álnéven.

2023. jan. 14. 08:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Én direkt nem hoztam létre az íráshoz Facebook oldalt. A blogomról is csak két-három ember tud. Nem izgat, hogy olvassák-e.
2023. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Molyon írói profilt nem tudsz kérni, csak ha "könyvespolcos" író leszel.

Ellenben blogot, facebook oldalt tök simán tudsz népszerűsíteni, ha megosztasz részleteket az írásaidból.


Ha komolyan gondolod, akkor valamennyire el kell sajátítanod az "önajnározást" (nekem se ment soha, nem is lettem hivatásos író :D), fészen nem csak azt megosztani, hogy itt az új fejezet katt ide 👈, hanem képes montázsokat, idézeteket, mi a véleményetek posztokat, stb.


Molyon vannak erre tematikus zónák is (pl ha fantasyt írsz, fantasy zóna), de a molyolók saját írásainak is van külön zónája, vagy épp molyblogolók zóna, ha blogon teszed közzé.

Wattpados zóna is van, ami eleve önreklámra jó. :)


Fészen a nyereményjátékok jó követőtoborzók.

2023. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szórólapokkal?

youtube-videók előtt?

nov. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!