Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort miért nem ivott egy...

Voldemort miért nem ivott egy jó adag Felix Felicist a roxforti csata előtt?

Figyelt kérdés

#Harry Potter #Roxfort #Voldemort #logikátlanság #szerencseszérum #Felix Felicis
2023. jan. 23. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Mert ha rosszul főzik meg az italt akkor halálos méreg. Gyakorlatilag a legnehezebben elkészíthető bájital, és szerintem sejtette, hogy Piton direkt szarul főzné meg neki, Voldi pedig paranoiásan féltette az életét.


Az arrogancia is benne volt szerintem, hogy úgy gondolta biztos nem veszíthet.

2023. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Voldemort nagyúrban olyan paranoia dolgozót hogy szerintem még akkor sem itta volna meg ha ö maga fözi mert könnyen meglehetne mérgezni.


Jól tudta hogy a legtöbb híve (pár fanatikust leszámítva) csak félelemből van vele és megragadnának minden alkalmat hogy meggyilkolják.


Emelet nagyon nárcisztikus volt nem gondolom hogy egy pillanatra is eszébe jutót volna hogy a roxfortban lévő gyerekek és az a pár felnőt felvehetné vele a versenyt.


Szóval Voldemort semmilyen esetben nem tett volna efféle előkészületeket mert olyan volt mint a legtöbb diktátor ön imádó de emelet borzasztóan paranoiás.

2023. jan. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy baki. Rowling ezerrel hangsúlyozta, hogy szuper jó készségekkel is nagyon körülményes elkészíteni, és nagyon ritkán alkalmazta bárki is. Ebből következően valószínűleg alig volt olyan élő ember, akinek gyakorlata lett volna az elkészítésében. Nem kizárt, hogy ez is szerepet játszott benne, hogy ennyire próbálták beszervezni a kivételes tudású Lumpsluckot.

Egyébként szerintem a paranoiának ez esetben kevésbé van jelentősége - Voldemortnak valószínűleg megvoltak a módszerei, hogy bebiztosítsa magát a különféle mérgezések ellen. Inkább az, hogy a macerás elkészítés mellett talán még talán le is nézte egy kicsit, meghagyta azoknak, akik segítség kell, mert önerőből nem tudják "összehozni a randit".

2023. jan. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Dumbledore is mondta, Voldemort nem bírta volna elviselni, hogy egy külső tényező, pl. ez bájital hatásától függjön a sikere. Átmenetileg ok, de ő biztosra akart menni, és úgy is gondolta, szilárdabb alapokon támaszkodik.

Nyilvánvalóan Piton el tudta volna készíteni neki (a könyv szerint a bájital a RAVASZ követelménye), de Voldemort az ilyesmit nem tartotta opciónak, ahogy testet öltésekor ia ragaszkodott Harry véréhez, mint a lehető legnagyobb erőt nyújtó megoldáshoz.

2023. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"(a könyv szerint a bájital a RAVASZ követelménye)"

a Felix Felicis? hol ír ilyet?

2023. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


A bájitaltan órán amikor lumpsluck megmutatja a bajitalokat köztük a felix felicist akkor mondja hogy a ravasz vizsgával a zsebükben ők is eltudják ezket készíteni.

2023. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Tényleg, basszus. Így már én is inkább arra hajlok, hogy Rowling nem figyelt eléggé.
2023. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

szerintem figyelt töbször ki emelte hogy Voldemort nem bízna rá magát egy rajta kivül álló dologra

2023. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Igen, de ez csak egy extra, nem úgy bízná rá magát, mint mondjuk a horcruxokra, nem veszítene vele semmit, csak egy kicsit felturbózná a szerencséjét.
2023. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem inkább Voldemort teljesen el volt szállva magától, és biztos volt abban hogy legyőzhetetlen, így nem érezhette szükségesnek a folyékony szerencsét.

Nem jött rá arra, hogy általában a saját megalomániája miatt tudott Harry megszökni :)

2023. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!