Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter és a Bölcsek...

Harry Potter és a Bölcsek kövében Voldemort milyen mágiával maradt életben, illetve támad fel?

Figyelt kérdés

A későbbi könyvekben a horcruxok megmagyarázzák a jelenlétét/feltámadását, viszont az első könyvben nekem nem egyértelmű. A lelke a végén életben is marad és elszáll (legalábbis a filmben), vagyis akkor még a horcruxokon kívül is van egy életben maradt szelleme?

A tippem, hogy Voldemort, amikor elvileg meghalt, akkor a visszatükrözött gyilkos átok nem ölte meg teljesen, hanem egy lélekként megmaradt a földön, viszont érdekelne, hogy van erre valami tényleges magyarázat is a könyvekben vagy valahol.



2022. ápr. 22. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Így volt, csak azt hitték hogy meghalt. Ebből a csökevényes testéből épül fel a 4. részben.
2022. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem térnek ki részletesen rá de az első részben ugye pont az unikornisok vérét itta azért lehetett erősebb, aztán később legyengült mielőtt újra testet öltött volna.
2022. ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehát én úgy értelmeztem hogy az első részben az nem csak a szelleme volt hanem a repülést mágiával érte el, repülni később is tudott ugye már a 7. részben.
2022. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Van az eredeti Voldi, akiről darabkák kerülnek horcruxokba, amíg azok léteznek, az eredeti is megmarad.
2022. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A horcruxok segítségével, mivel hiába szállt rá vissza a gyilkos átok, ténylegesen meghalni nem tudott. Így úgymond csak a teste halt meg.
2022. ápr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az " Árnyalakként " bekezdés a lényeges, ott pont erről írnak.

2022. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tévedtem, tényleg egy árny volt és a csökevénytestet is később hozták létre. :)
2022. ápr. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy értelmeztem, hogy Mogust megszallta csak és a professzor halt meg az első rész végén. Voldemort pedig csak eltűnt.
2022. ápr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!