Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Stephen King könyvet...

Melyik Stephen King könyvet érdemes legelőször elolvasni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam minden könyvét, a Tűzgyújtó nagyon bejött. A Ragyogás meg ugye klasszikus, talán ezekkel kezdd.
2023. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még esetleg a Cujo-t ajánlanám vagy a Blaze-t😊
2023. jan. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire akarsz elszakadni a szokványos valóságtól.


A Cujo vagy a Tortúra pl nagyon jó lehet, ha nem akarsz semmi elvontat vagy természetfelettit, csak a Kingre jellemző parafaktort keresed.


A Tűzgyújtó vagy a Carrie (egyes kiadásokban Boszorkánylány) kicsit fantasysabb a pirokinetika/telekinetika miatt, de azokban is eléggé a mi valóságunk érvényesül jobban.


A ragyogás, a Christine vagy a Dolores már eléggé elvont, és rá kell hangolódni az olyan gondolatokra hogy pl minden magába tudja szívni a környezetét és akár gonosszá is válhat. Ezek is nagyon jó könyvek, de akinek nem jön be ez a vonal, annak nem fog tetszeni.


Es akkor ott vannak az abszolút természetfeletti horrorok: Állattemető, AZ, Halálos árnyék, Álomcsapda, Rémkoppantók, stb.

Ezekben a totál elvont gondolati világ mellett mindig van egy olyan gonosz entitás vagy entitások, ami nem racionális, kicsit sem.


Nekem személy szerint az első King könyvem az Állattemető volt, de az AZ jobban tetszett.

2023. jan. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én szerintem a Remény rabjaival kellene
2023. jan. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Tortúra volt az első, imádtam. Utána következő kedvencem a Sorvadj el!

A Carrie is nagyon szórakoztató volt, rövid, könnyed olvasmány.

Az Állattemető már nem volt olyan könnyed, borzasztó realisztikus könyv, avval együtt, hogy természetfeletti szál van benne. Ez volt a legnagyobb hatással rám eddig a Mester könyvei közül.

Utolsó olvasmányom A tűzgyújtó volt, ez sokkal kevésbé tetszett, mint a többi, olvastam, hogy többek szerint is az egyik leggyengébb könyve.

2023. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annak idején a Borzalmak városa volt az első King könyvem, mai napig kedvenc.

A legnagyobb hatással - nekem az "A" horror - pedig az Állattemető (új kiadásban Kedvencek temetője) volt rám. De tizenév után újraolvasva is.

Ha valakinek ajánlani kéne, én ezt ajánlanám, de igazából egyikkel sem lősz mellé - annyi, hogy én azt javasolnám, a régebbi könyvei közül válassz kezdetnek, az újak már sok esetben teljesen mások.

2023. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a Borzalmak városa volt az első.
2023. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!