Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem írni. Szerintetek...

Elkezdtem írni. Szerintetek folytassam? Ennyi van meg belőle:

Figyelt kérdés

Bármerre is nézek az autóból, mindenhol csak fák vannak. Tizenkét órája úton vagyunk. Kezd elegem lenni. Rohadtul zsibbadnak már a lábaim, mert anyámnak muszáj volt hátrahúznia az ülést, hogy kényelmesen utazzon. A hasam is görcsöl, pedig még egy hétig nem kéne megjönnie. Szerintem csak éhes vagyok. Bár igaz, hogy nemrég megálltunk egy Mekinél, és bevágtam egy hambit meg két nagy adag sült krumplit. Vagyis kettőt és felet, mert apa nekem adta a maradékát. Létezik, hogy ezek után még mindig éhes vagyok? Ami biztos, hogy kib...ott kellemetlenül érzem magam így beszorítva ide. Szívesen kinyújtanám a lábaim, ha nem lenne telepakolva minden ezekkel a s..ros dobozokkal. Miért nem ülhettem én előre? Igaz, hogy nagy se.gem van, de azért nem akkora, hogy letörjem a kéziféket. Jaj ne, se.g! Megint eszembe jutott, hogy a lyukam is be van izzadva. Alig várom, hogy odaérjünk, és lecseréljem a bugyimat. Bárcsak a Mekiben elvonultam volna kitörölgetni. Egyszerűen utálom, amikor tocsog a se.gem az izzadtságban.

Még mindig csak fák. Hol a tökömben van már ez a - ? Legalább fél órája hagytuk el az utolsó települést. Azóta csak erdő borít mindent, ahová nézek. Már amennyit látok a tájból, mert balra semmit se ezektől a kik..t dobozoktól. Fészkelődök épp eleget itt hátul. Néha félrebillenek picit, hogy anyám fejétől előre is lássak valamit, de aztán megunom a nyújtózkodást, és visszadőlök az ülésre. Egyszer biztosan odaérünk.

– Khm-khm. – Köszörüli meg a torkát apám a volánnál. – Mindjárt ott vagyunk – szólal fel mély hangon.

Izgatottan pillantok ki a jobbomon levő ablakon. A fákat elhagytuk már, hosszú mezők sorai tárulnak elém. Az emelkedő tetején már látni a várostáblát. Megérkeztünk - ba. Nem értem, miért nevezték el pont így ezt a helyet. Egész horrorfilmbe illően hangzik, pedig első látásra nem tűnik félelmetesnek. De miért pont - ? Van itt valami, ami - ? Akár - vagy - is lehetne a neve, de valamilyen teljesen más - ról is elnevezhették volna. Apám lassított, majd le is parkolt egy ház előtt. Mi a f..z?

– Apa, miért álltunk meg? – kérdem csodálkozva.

– Mert itt fogunk lakni - felel apám közömbösen, aztán kiszáll az autóból.

Anyámmal mi is fürgén kipattantunk. Alig érzem a lábaimat. Pisilnem kell. De lehet, hogy s..rnom is.

– De Fred, alig érkeztünk... Komolyan itt vettél házat? – csattan fel anyám, hadonászva karjaival. – A kertvárosban? Mégis hogy fog innen Holly bejárni az iskolába?

– Jaj, ne kezdd, Melinda! – hőrdül fel apám, dühös tekintettel szemléli anyámat. – Te mondtad, hogy panel szóba se jöhet. Mégis mit csináljak, ha csak itt volt jó árban kertes ház?

– Akkor miért nem közölted előre? – folytatja a vitatkozást anyám. – Pont idehoztál minket? Távol mindentől?

– Anya, s..rnom kell – szólalok fel, félbeszakítva a civakodást.

– Holly, hogy beszélsz? – sápítozik anyám felém fordulva.

– De tényleg kell! Bemehetek? – kérdem vicsorítva, összeszorított lábakkal.

– Tessék. – Apám előkotorja a házkulcsot a kabátja zsebéből, majd felém nyújtja. – De igyekezz! Ha végeztél, gyere és segíts kipakolni! – hívja fel a figyelmem, míg kikapom a kulcsot az ujjai közül. Másik zsebében közben már keresi is azt az átkozott cigit.

– Aztán a költöztetők mikor érnek ide? – Hallom anyám rikácsolását, míg az ajtó felé tartok. – Már félúton lemaradtak, az ég szerelmére! Legalább tudják, hová kell jönni?

– Igen, Melinda. – Hallom az öngyűjtő kattanását, míg apám beszél. – Annyira nem hülyék, hogy ne találjanak ide.

Belépek a házba. F.ngok pár hangosat, mert már nagyon kell trónolnom. Szóval ezért görcsölt úgy a hasam, már értem. Egyáltalán hol van itt a WC? Jézusom, mindjárt be fogok kulázni.



2023. febr. 7. 09:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Jobban tetszett volna, ha becsinálsz és úgy hagytak volna.

Tényleg azt hiszed, hogy a fiatal korosztály erre vevő lenne? Saját örömödre biztos jó írás, kiadhatod magadból a hascsikarásos élményeidet:)

2023. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
74%
Ne haragudj meg az öszinteségért, de végig se tudtam olvasni olyapn szörnyű számomra és értemetlen.
2023. febr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Az mindenképp elismerésre méltó, hogy írsz, szóval semmiképp se hagyd abba, bármit mondanak. Azt szerintem te is tudod, hogy van hova fejlődnöd, ezért is kérdezted meg a többiek véleményét, ami jelzem, nagy hiba volt :D

De előbb-utóbb, ha idősebb leszel, kialakul majd egy konkrétabb stílusod, és nem ragadsz le ilyen dolgokon, hogy tocsog a bugyi és szrni kell, miközben csak a szereplő apja van tisztában azzal, hova költöztette el a családot :) És ha már horror alapot adtál neki, valamiért feltételezem, vagy az apa lenne a "gyilkos"(?) vagy ez is egy szokásos démonsztori :D

Ettől függetlenül bármit is mondjanak, ha már elkezdted, ne hagyd abba. Évekkel később, amikor majd visszaolvasod, te is fel fogod ismerni, mik azok, amiket máshogy kellett volna csinálni, és idősebb fejjel talán egy új sztorit is kihozhatsz belőle.

2023. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ez nem horror lett volna, hanem kis iskolai valami leginkább, és még sok szereplő lett volna a suliban. De lehet kitaláltam volna később valami ijesztőt is mondjuk a kertváros mellett az erdőben, vagy mezőn. Nem tudom, mert nem terveztem meg, csak piszkozat.
2023. febr. 7. 10:35
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

E/1 a lehető legrosszabb szemszög. Sok kezdő író azzal kezdi, mert könnyűnek tűnik, de csak nagyon kevesen tudják jól meglépni.

Neked sem sikerült.


Értem, hogy a lány szemszögéből írsz, de az "izzad a lyukam" meg be fogok k..lázni - a nők nem gondolnak ilyet - pontosabban nem ezekkel a szavakkal :D


Más: nem tudjuk, miért költöznek oda, ahová (oké, hogy apuka tudja, de ha már E/1, akkor a lánynak is illene, hacsak nem titkolózott mindenki előtt, de azt nem hiszem)


Leírások: ne kérdőjelezz, hanem gondold végig, mit szeretnél visszaadni az olvasódnak, és írd le. Nem kisregény-hosszún, de legalább néhány szóban, mondatban.


A környezet leírás tetszett, gyakorlatilag a semmi közepén vagytok. Ez jó, el tudtam képzelni, a ház azonban...

Semmit nem írtál róla. Hiba.

Csak annyit, hogy a kertvárosban van, de hogyan néz ki, azt az olvasó fantáziájára bízod.

Ennyire ne. :) Legalább néhány szóban ismertesd már. Fehér, fekete, kicsi, nagy, egyszintes, hodály... etc.


Kritika: kapni fogsz rá főleg hideget, mert nagyon kezdetleges. Semmi baj, mind így kezdjük (az az író, aki mást állít, hazudik), csak a próbálkozásainkat nem mind tárjuk a világ elé.

Te megtetted, ez teljesen oké, és folytasd. Nem baj, ha nem tetszik a többieknek, de gyakorolni kell.


Zongorázni sem egy nap alatt tanulsz meg, JÓL írni megtanulni is évek kitartó munkája.

2023. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
"Miért nem ülhettem én előre? Igaz, hogy nagy se.gem van, de azért nem akkora, hogy letörjem a kéziféket." Ezen jót nevettem:)
2023. febr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%

Egyébként az 1 és 2 "kritikáját" le kell tojni, mert semmi érdemi infó nincs benne, csak odahányta, hogy "szörnyű".


Ez nem kritika, hanem fröcsögés, pont annyit ér. :)

2023. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
ne másoknak írj hanem magadnak. szóval ha örömet okoz, csináld
2023. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

még annyi, hogy ez a szöveg nem jó

először képzeld el az egészet

lényegtelen dolgok nem kellenek

az olvasó nem egy leírást akar, hanem beleképzelni magát a főhős helyébe

2023. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ő nem főhős, csak egy szereplő a sok közül. Úgy terveztem, hogy minden fejezetben más lenne a narrátor. Ez csak Holly része, de még ahogy írtam sok szereplő lett volna a suliból, és mindig változott volna. Nagyjából ennyit találtam ki, meg még pár szereplőt elképzeltem, de az igaz hogy nem nagyon képzeltem el, hogy mi lenne ebből a történetből.

De mindegy, köszi a segítséget. Lehet még írok hozzá, szórakozásból, de nem valószínű, inkább mással próbálkozok E 3-ban.

2023. febr. 7. 19:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!