Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valahol azt hallottam, hogy a...

Valahol azt hallottam, hogy a Nemo kapitány, a Grant kapitány gyermekei és a Rejtelmes sziget egy trilógiát alkot. Az első és a harmadik valóban kapcsolódik egymáshoz (Nemo-n keresztül),de hogy kapcsolódik a másik kettőhöz "Grant kapitány gyermekei"?

Figyelt kérdés
Mindhármat olvastam, de nem emlékszem, hogy a Grant kapitány gyermekeiben szerepelt volna Nemo kapitány vagy bárki, aki szerepelt a másik kettőben.
2023. febr. 10. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek még nem minősülnek trilógiának. A trilógiákra szorosabb kapocs jellemző. Vagy a történet, vagy a szereplők vonatkozásában. Itt meg arról van szó, hogy a Rejtelmes szigetben felbukkan a másik két regény egy-egy szereplője, az eredeti sztoriktól teljesen független történetben. Mert így érdekesebb volt, hogy máshonnan ismert szereplők lettek behozva. De a történet ugyanúgy megállt volna, ha helyettük más módon odakerült új személyek szerepelnek.

A két szereplő: az egyik, ugye, Nemo kapitány, a másik meg Ayrton, akit a szomszédos Tabor-szigeten hagytak.

[link]

2023. febr. 11. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A molyon és úgy láttam goodreadsen is trilógiának van minősítve, csak a trilógia elnevezése magyarul meg angolul különböző. Én nem olvastam, de gondolom van valamilyen szál vagy jellegzetesség (kor, vagy helyszín, vagy csak téma, akármi, nem feltétlenül szereplőkre kell gondolni), ami megtalálható a kötetekben. Jule Verne 1828-1905 között élt, akkor még biztosan nem a mai trilógiafelfogás létezett. Ha meg az utókor szervezte volna őket trilógiába, akkor meg annak is biztos megvolt az oka, de ha tényleg ilyen laza a kapcsolódás, akkor igazából nincs is jelentősége.

[link]

2023. febr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!