Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy alakultak Leiner Laura...

Hogy alakultak Leiner Laura kiadói?

Figyelt kérdés

Tudjátok a time-line-t hogy alakultak, melyik kiadóktól, hova kerületek át az évek alatt LL könyvei?


1. Arra emlékszem, hogy a Cicero-nál kezdte. Ez a 2000-es évek elején az egyik legmenőbb ifjúsági kiadó volt, nagyon igényes kiadásaik voltak, a Neveletlen Hercegnő Naplója pedig fantasztikus volt. Emlékszem anno Laura több helyen is méltatta, és büszke volt rá, hogy egy ekkora kiadóval dolgozhat. Az első kiadásos SzJG-k szerintem sokkal szebbek voltak, mint a mostani új dizájn szerintem...

2. Aztán a Ciceró talán megszűnt (vagy érdekellentétek léptek fel) és LL egy másik kiadóhoz ment át, nem emlékszem, hogy melyikhez...

3. Utána talán saját kiadót alapítottak a nővérével, L&L néven?

4. Most pedig ha jól tudom, az Alexandrás CartaTeen-nél van.


Valaki segìtene megfejteni, hogy ez hogy is volt pontosan? Évekre lebontva?


Illetve azt nem értem, hogy, ha egyszer sikerült saját kiadót alapítani, amin keresztül mindenféle hátráltató tényező nélkül kiadhatta a könyveit, akkor mégis miért adta ezt fel?


Nyílván ennek csak anyagi vonzatai lehetnek, és valószínűleg nem fogjuk tudni pontosan miért, de spekulálni lehet.


Osszátok meg ti is a gondolataitokat?



2023. febr. 18. 10:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Ezt találtam még, így azért már érthetőbb:


A Carta TEEN Kiadót az azóta hétszeres Aranykönyv-díjas ifjúsági író, Leiner Laura és nővére alapították 2015-ben, L&L Kiadó néven. Az idő és a könyvmegjelenések előrehaladtával a kiadó az Alexandra Kiadócsoport részévé vált, 2021-ben pedig nevében is a kiadócsoporthoz igazodott: az L&L Kiadó mostantól Carta TEEN.

2023. febr. 18. 11:01
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, ki a Leiner Laura, én Fábián Jankát ajánlom olvasásra.
2023. febr. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!